One Life’ın pazarlama materyalleri Yahudi tepkisinin ardından değiştirildi | Film

Başrollerinde Anthony Hopkins ve Johnny Flynn’in, İkinci Dünya Savaşı’nın başında 669 çocuğu Nazilerden kurtaran Nicholas Winton’u canlandırdığı One Life filminin pazarlama materyalleri, Yahudilerin silinme olasılığına yönelik eleştirilerin ardından değiştirildi.

1939’da Prag’a yapılan bir gezide gençlerin içinde bulunduğu kötü durumdan rahatsız olan bir borsacı olan Winton tarafından organize edilen Kindertransport trenleriyle İngiltere’ye götürülen çocukların çoğunun Yahudi olduğuna dair olay örgüsünün özetinde açıkça belirtilmeyen bir tepki vardı. .

“Orta Avrupalı” terimi, filmin açıklamalarında, özellikle de perakendeci HMV’nin bir tweet’inde ve filmi sergileyen bir dizi bağımsız sinemada yaygın bir şekilde kullanıldı. Bu terim aynı zamanda filmin Ekim ayında gösterime girdiği BFI Londra film festivali web sitesindeki açıklamasında da kullanıldı.

Ancak görünen o ki bu, filmin Birleşik Krallık’taki dağıtımcıları Warner Bros ve See-Saw Films tarafından üstü kapalı bir şekilde benimsenen ifade değildi, ancak onlar da “Yahudi” terimini kullanmamışlardı.

Warner Bros.’un web sitesinde çocuklar artık tarif edildi Çocukların 100 kadarının Yahudi değil siyasi mülteci olduğunun bilincinde olan film yapımcılarının tercih ettiği terim olarak anlaşılan “ağırlıklı olarak Yahudi”.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Filme yakın bir kaynak Variety’ye önerildi “Orta Avrupalı” teriminin muhtemelen HMV gibi yayın organları tarafından İnternet Film Veritabanı IMDb’de yetkisiz bir üçüncü taraf aracılığıyla ele geçirildiği ortaya çıktı.

1.200 Yahudinin Hamas tarafından öldürüldüğü 7 Ekim olaylarının pazarlama materyalleriyle hiçbir ilgisi olmadığını eklediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir