Öğrenci ‘işçi sınıfına’ yönelik terör saldırısı planladı, mahkeme duydu | İngiltere Haberleri

Mahkeme, bir öğrencinin “işçi sınıfına” yönelik en az 50 siyasetçiyi öldürmeyi amaçlayan bir terör saldırısı hazırlarken bomba yapımında kullanılan kimyasalları topladığını ve ekipmanlarını gizli bir ormanlık deriye gömmeden önce deneyler yaptığını duydu.

Jacob Graham, 20, Norris Green’den, LiverpoolManchester Kraliyet Mahkemesi, zanlının “Yok Ediciyi Yok Et” adını kullandığını ve hükümet binalarına ve politikacıların evlerine saldırmayı planladığını duydu.

100’den fazla video çekerek “Kıyamet Günü”nü anlatan sanatçı, “Sürekli öfkem var, saatli bir bombayım. Hiçbir şey için üzgün değilim” dedi.

“Bu büyük bir adam olacak. Bu muhtemelen Birleşik Krallık’ın tamamındaki ilk yurt içi terör saldırısı olacak. O ben olacağım” diye ekledi.

Graham’ın “işçi sınıfına karşı zalim ve baskıcı” olarak gördüğü “Birleşik Krallık hükümetine yönelik nefret ve küçümseme” ile motive olduğu söyleniyordu.

Savcı Annabel Darlow KC jüriye “Ayrıca kendi hayatında tatmin edici olmayan pek çok şey için hükümeti suçluyor gibi göründü” dedi.

Graham, Mayıs 2022’de hazırladığı bir belgede, bir bombalama kampanyası başlatmayı planladığını ve ölümcül kapasiteye sahip, çalışır durumda bir silah olan FGC-9 MkII ile atış yaparak bombalama çılgınlığını sona erdireceğini belirtti. 3 boyutlu yazıcı.

Graham, en az 50 kişiyi öldürüp yaralamak istediğini, daha fazlasının da “lütuf” olacağını söyledi.

Bayan Darlow, takip eden 12 ay boyunca “ölümcül planlarını hayata geçirmek için çalıştı” dedi.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Çocuk ve babanın ölü bulunmasının ardından polis gözlemcisi ‘kaçırılan fırsatları’ araştıracak
Adam, Daniel Khalife’ın hapishaneden kaçtığı iddiasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklandı

‘Bunu yapmak benim sorumluluğum’

Graham’ın bomba, ateşli silah ve mühimmat yapmak için gerekli bilgileri içeren çok sayıda talimat belgesini, kimyasalları ve 3 boyutlu yazıcıyı ele geçirdiği iddia ediliyor.

Savcı jüriye, kendisinin “Özgürlük Ansiklopedisi” adını verdiği ve başkalarının kendi terör eylemlerini gerçekleştirmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir kılavuz yazdığını söyledi. Bu kılavuzda pompalı tüfeklerin, çivili bombaların, patlayıcıların ve fünyelerin nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar yer alıyordu.

Graham, 9 Ağustos 2022’de yatak odasında çekilen bir videoda şunları söyledi: “Eğer terörizm doğru olduğunu düşündüğünüz şeyi savunmaksa, bu ülkenin işçi sınıfı insanlarını savunmaksa çoğumuzun evimizi ısıtmaya gücü yetmez. ya da yiyecek parası varsa, bu sorunu çözecek birinin olması gerekiyor. Bunu yapmak benim sorumluluğumda.”

Graham, terör eylemlerine hazırlık yaptığını, terörist yayınlar yaydığını ve terörizm için yararlı materyal bulundurduğunu reddediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir