Ofsted denetimi okul müdürünün intiharına katkıda bulundu, adli tıp kuralları | Eğitim

Adli tabip, yetersiz eğitimli personel tarafından esnek bir şekilde gerçekleştirilen “kaba ve korkutucu” Ofsted denetiminin, başöğretmen Ruth Perry’nin intihar ederek ölümüne katkıda bulunduğu sonucuna vardı.

Berkshire’ın kıdemli adli tabibi Heidi Connor, Perry’nin intiharına, yönettiği okulda “Kasım 2022’de gerçekleştirilen Ofsted incelemesinin katkıda bulunduğunu” söyledi. Connor, 8 Ocak 2023’te intihar etmeden önce resmi olarak “bu muayene sırasında ve sonrasında Ruth’un ruh sağlığının önemli ölçüde kötüleştiği” sonucuna vardı.

Adli tabip, “Ruth’u tanıyan tanıkların her biri, incelemenin onun ölümüne çok az da olsa katkıda bulunduğunu söyledi” dedi. “Bu açıdan kanıtlar açık ve Ruth’un zihinsel sağlığının bozulmasına ve ölümüne büyük olasılıkla Ofsted incelemesinin katkıda bulunduğunu çok kolay buluyorum.”

Aile adına konuşan Perry’nin kız kardeşi Julia Waters, soruşturmanın Ofsted denetimlerinin “acımasız insanlık dışılığını” ortaya çıkardığını söyledi. Waters, “Ofsted’in mevcut liderliği ve yönetimi altında, sistemi ve kültüründe acilen ihtiyaç duyulan yaygın, kökten reformları yapma konusunda istekli veya yetenekli olduğuna güvenimiz yok” dedi.

Şöyle ekledi: “Gerekirse Ofsted’den hesap sormaya devam edeceğim. Radikal değişikliklerin uygulanmasını sağlamak için eğitimden sorumlu dışişleri bakanı ve bir sonraki baş müfettiş (Ofsted’in Martyn Oliver’ı) ile görüşmeye devam edeceğim.

Perry, inceleme sırasında 13 yıldır Reading’deki Caversham ilkokulunun müdürüydü ve yerel aileler arasında popülerdi. Meslektaşları ve aile üyeleri soruşturmaya, Ofsted müfettişleriyle yapılan görüşmelerin kendisini o kadar sıkıntıya soktuğunu ve bazen konuşamadığını söyledi.

Müfettişler okulun güvenliğinin etkisiz olduğunu düşünerek okula genel notu da yetersiz verdi.

Adli tabip, Ofsted’in davranış kurallarının gerektirdiği şekilde “Ofsted denetiminin bazı kısımlarının adaletten, saygıdan ve hassasiyetten yoksun bir şekilde yürütüldüğünü” bulduğunu söyledi.

“Bazen kaba ve korkutucuydu. Bunun muhtemelen Ruth’un teftiş süreciyle tam olarak başa çıkma becerisi üzerinde etkisi oldu. Bana göre bu teftişin bazı kısımları bu okul ‘ile’ olmaktan çok ‘için’ yapıldı.”

Connor, Ofsted müfettişlerine, teftişlerin okul personelinin ruh sağlığı ve refahı üzerindeki etkisi konusunda eğitim veya rehberlik eksikliğinin altını çizdi ve ayrıca Ofsted’in o dönemde teftişlerin durdurulmasına veya askıya alınmasına izin veren hiçbir politikası olmadığı sonucuna vardı. personel sıkıntısı.

“Ofsted, daha önce okul müdürü sıkıntılarından dolayı teftişleri duraklattıklarına dair yeminli ifade verdi. Bununla ilgili doğrudan bir kanıt duymadım ve korkarım böyle bir eylemin gerçekleştirilmesi için bu vakalarda sıkıntı düzeyinin ne olması gerektiğini merak etmem gerekiyor. Connor, “Bu konuda herhangi bir rehberlik veya eğitimin olmadığı açık” dedi.

Adli tabip, Ofsted’in eğitim ve rehberlik belgelerinde teftiş edilen personelin sağlığının yönetilmesinden yalnızca iki kez bahsedildiğini belirtti: bir kez Ofsted’in davranış kurallarında yer alırken ve bir kez de iki oturumda sunulması beklenen diğer altı konunun yer aldığı bir slaytta yer alıyordu. antrenman sırasında dakikalar.

Ofsted’in “yüksek mesleki standartlara ilişkin belirsiz bir kavram dışında” anlamlı bir rehberlik sağlamadığı sonucuna vardı.

Adli tabip ayrıca Perry’nin zihinsel bozulmasının “önemli” bir kısmını Ofsted’in gizlilik konusundaki katı gerekliliklerine bağladı; bu da Perry’nin, resmi olarak denetim raporunu yayınlayana kadar Ofsted’in denetimini veya okulunun olağanüstüden yetersize düşürülme kararını tartışamayacağı anlamına geliyordu.

Connor, “Ruth intihara meyilli hissettikten sonra Prospect Park hastanesine gittiğinde bile ruh sağlığı uzmanlarıyla muayene hakkında ayrıntılı olarak konuşabileceğini veya okulun adını açıklayabileceğini düşünmedi” dedi. “Yayınlanma süresi ve gizlilik gerekliliği göz önüne alındığında, Ruth bu yükü tek başına üstlenmek zorunda hissetti.”

Ofsted’in web sitesinde Mart ayında yayınlanan denetim raporu, Caversham’ın ön seçimlerin, okulun genel notunun yetersiz olduğu anlamına gelen etkisiz olduğu değerlendirilen koruma dışında her kategoride iyi olduğunu ortaya çıkardı. Okul Haziran ayında yeniden denetlendi ve genel notu iyiye yükseltildi.

Ulusal Baş Öğretmenler Birliği genel sekreteri Paul Whiteman, adli tabibin kararının Ofsted’in denetimlerinin verdiği zarara ilişkin “açık ve kesin bir suçlama” olduğunu söyledi.

“Bu trajedi asla yaşanmamalıydı. Artık acil değişime ihtiyacımız var” dedi Whiteman. “Ofsted ve hükümet şu ana kadar bu vakadan çıkarılması gereken dersleri ciddiye almayı, uyarılarımızı veya okul mesleğinin deneyimlerini gerektiği gibi dinlemeyi reddetti. Artık yapılması gereken değişiklikler konusunda bizimle çalışmaya başlamaları gerekiyor.”

Adli tabip ayrıca Perry ailesine hukuki yardımın reddedildiğine dikkat çekerek, yasal temsil olmasaydı “önemli bir dezavantaja” sahip olacaklarını söyledi.

Adli yardım başvuruları reddedildikten sonra aile, kitlesel fonlama yoluyla 50.000 £’dan fazla para topladı. Bağış yapanlara teşekkür eden Waters, “önemli hukuki masrafları vergi mükellefleri tarafından karşılanan üç kamu kurumuyla karşı karşıyayken bile, yaslı bir aileyi desteklemeyi reddeden adli yardım sisteminin adaletsizliğinden” bahsetti.

Birleşik Krallık ve İrlanda’da Samaritans’a 116 123 numaralı telefondan ulaşılabilir veya jo@samaritans.org veya jo@samaritans.ie adresine e-posta gönderebilirsiniz. ABD’de Ulusal İntiharı Önleme Yardım Hattı 1-800-273-8255’tir. Avustralya’da kriz destek hizmeti Yaşam Hattı 13 11 14’tür. Diğer uluslararası yardım hatları şu adreste bulunabilir: www.befrienders.org.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir