Noel Clarke’ın cinsel suiistimal makaleleri iftira niteliğinde olabilir, ön duruşmada yargıç karar verdi | Entler ve Sanat Haberleri

Hakim, The Guardian’ın aktör Noel Clarke’a yönelik cinsel taciz iddialarını öne süren makalelerinin iftira niteliğinde olabileceğine hükmetti.

Ön karar önü açıldı Bay Clarke Gazetenin yayıncısı Guardian News and Media’ya (GNM) karşı iftira ve veri koruma iddialarına devam edecek.

Gelir geçen haftaki duruşmanın ardından47 yaşındaki kadının avukatları, The Guardian’ın sekiz makale yayınlamasının ardından “medya tarafından yargılama” ile karşı karşıya kaldığını söylediğinde – Bay Clarke’ı profesyonel olarak tanıyan 20 kadının, suiistimal.

Bay Clarke adına Adam Speker KC, mahkemeye gazetenin haberine ilişkin “genel izlenimin” “açıkça suçluluk duygusu” olduğunu söyledi.

GNM’yi temsil eden Gavin Millar KC, makalelerin, doğrudan bir suç iddiası yerine, aktörün gücünü kötüye kullandığı, kadınlara zorbalık yaptığı veya cinsel tacizde bulunduğundan “şüphelenmek için makul gerekçeler” bildirdiği şeklinde okunacağını söyledi.

Ancak Sayın Yargıç Johnson, sekiz makalenin tamamının karalayıcı olabileceğine ve “her birinin bir fikir beyanından ziyade gerçeklerin beyanı anlamına geldiğine” karar verdi.

Ayrıca makalelerden yedisinin “davacının çeşitli cinsel taciz türlerinden suçlu olduğuna inanmak için güçlü nedenler olduğu anlamına geldiğini” de tespit etti. Yargıç şunları ekledi: “Sekizinci madde, soruşturma için gerekçelerin olduğu anlamına geliyor (Bay Clarke).”

Sky News’te daha fazlasını okuyun:
Robert De Niro mahkemede eski yardımcısına ‘yazıklar olsun’ diye bağırdı

Küçük Britanya taslağı ‘açıkça ırkçı ve modası geçmiş’
Fotoğraflarla Matthew Perry’nin hayatı

Çarşamba günü yaptığı açıklamada Bay Clarke şunları söyledi: “Ben her zaman Guardian’ın sekiz makalesinin içeriğine itiraz ettim ve Yüksek Mahkeme’nin sanık tarafından yayınlanan sekiz makalenin tamamının hukuken iftira niteliğinde olduğu sonucuna varmasından memnunum.

“Şimdi The Guardian’ın savunmasını almayı ve gelecek yıl Yüksek Mahkeme’deki hakaret davamı ilerletmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Bir Guardian sözcüsü şunları söyledi: “Anlamla ilgili bu kararı memnuniyetle karşılıyoruz. The Guardian’ın soruşturması derinlemesine rapor edildi ve araştırıldı; biz de gazeteciliğimizi güçlü bir şekilde savunmayı amaçlıyoruz.”

Doctor Who ve Kidulthood’daki rolleriyle tanınan Bay Clarke, Bafta üyeliği askıya alındı İddiaların ortaya çıkmasının ardından birçok televizyon kanalı da bağlarını kesti.

Scotland Yard, Mart 2022’de yaptığı açıklamada, uzman dedektifler tarafından yapılan kapsamlı bir değerlendirmenin ardından memurların, aldıkları bilgilerin doğru olduğuna karar verdiklerini söyledi. cezai soruşturma eşiğini karşılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir