Nigel Lythgoe, cinsel saldırı iddiaları üzerine yetenek yarışması jürisi olarak geri adım attı | Entler ve Sanat Haberleri

ABD’li yetenek yarışması yargıcı Nigel Lythgoe, kendisini cinsel saldırıyla suçlayan davaların ortasında So You Think You Can Dance’teki jüri üyeliğinden çekildiğini duyurdu.

Lythgoe aleyhinde iddialarda bulunanlar arasında, 2000’li yılların başında onun göğüslerini ve cinsel organlarını ellediğini ve “dilini boğazına sokmaya başladığını” iddia eden Paula Abdul da var.

Şarkıcı o sırada American Idol’da jüri üyesiydi, Lythgoe ise programın yapımcısıydı.

Resim:
2019’da Paula Abdul

74 yaşındaki İngiliz, yaptığı açıklamada, Mart ayında başlayacak olan So You Think You Can Dance dizisinin 18. sezonunda yer almayacağını doğruladı.

Kararını açıklayarak şunları söyledi: “Bunu ağır bir kalple ama tamamen gönüllü olarak yaptım çünkü bu harika program her zaman dans ve dansçılar hakkındaydı ve odak noktasının da bu alanda kalması gerekiyor. Bu arada, kendimi temizliğe adadım. ismimi değiştiriyorum ve itibarımı geri kazanıyorum.”

Lythgoe, Abdul’un suçlamalarını reddetti ve “şok ve üzgün” olduğunu söyleyerek onu “sevgili” ve “tamamen platonik” bir arkadaş olarak tanımladı.

Şunları ekledi: “Paula’nın düzensiz davranış geçmişi iyi bilinmesine rağmen, onun doğru olmadığını bilmesi gereken bir davayı neden açtığını tam olarak anlayamıyorum.

“Fakat bu korkunç iftiraya sahip olduğum her şeyle karşı koyacağıma söz verebilirim.”

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Kate Garraway’in eşi Derek Draper hayatını kaybetti
Prens Andrew, Epstein malikanesinde ‘günlük masaj’ yaptırdı
Oscar Pistorius’un ailesi onun serbest bırakılmasına tepki gösterdi

Abdul, gösterinin ilk günlerinde Simon Cowell ve Randy Jackson ile birlikte jüri üyesiydi.
Resim:
Abdul, American Idol’ün ilk günlerinde Simon Cowell ve Randy Jackson’la birlikte jüri üyesiydi.

Abdul ayrıca 2015 yılında So You Think You Can Dance’e katıldığında ikinci bir saldırının gerçekleştiğini iddia etti.

Lythgoe’nin Los Angeles’taki evinde bir akşam yemeği sırasında kendisine baskı yaptığını ve onu öpmeye çalıştığını, ancak Lythgoe’nun onu itip gittiğini iddia ediyor.

Davası ayrıca Lythgoe’yu iddia edilen saldırılarla ilgili olarak kendisiyle alay etmekle suçladı ve yıllar sonra ona “zaman aşımı dolduğu için” “kutlamaları gerektiğini” söyledi.

Abdul, iddiayı, yasal süre sınırını aşan cinsel istismar iddiaları nedeniyle insanlara bir yıllık dava açma süresi tanıyan Kaliforniya yasasının sona ermesinden birkaç gün önce sundu.

Lythgoe, Hear’Say grubunu yaratan ITV şovu Popstars’ta jüri üyesiydi ve yarışmacılara sert sözler söylediği için “Nasty Nigel” lakaplıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir