New England kaptanı Jamie George’un Six Nations takımına girebilmesi için boyun enjeksiyonu yapıldı | İngiltere rugby takımı

Saracens ragbi direktörü Mark McCall, Jamie George’un İngiltere kaptanı olarak saltanatına başlayabilmesi için boynuna iğne yapılması gerektiğini ve henüz tam antrenmana dönmediğini söyledi.

George, Çarşamba günü İngiltere kaptanı olarak Owen Farrell’in halefi olarak açıklandı ancak kenarda kaldı ve Cumartesi günü Saracens’in Lyon ile Şampiyonlar Kupası beraberliği için yeterince uygun görülmedi. McCall, İngiltere’nin önümüzdeki hafta Girona’daki Six Nations antrenman kampına gittiğinde George’un tam anlamıyla antrenmana hazır olacağından emin ancak 30 Aralık’tan bu yana kulübünde forma giymedi.

McCall, “Lyon’la yüzleşmeye uygun değil ama endişelenecek bir şey yok” dedi. “Yaklaşık 10 gün önce boynundan enjeksiyon yapıldı ve büyük bir iyileşme sağladı. Bu hafta temassız antrenman yaptı, bu yüzden takımla birlikte antrenman yapıyor ve önümüzdeki hafta İngiltere’de olmadığında tam temaslı antrenmana geri dönmeli.”

McCall, George’un İngiltere kaptanı olarak “harika bir iş” yapmasını bekliyor ve 33 yaşındaki fahişenin Saracens’te “yeni bir şafak” olarak tanımladığı dönemde sahip olacağı etkiyi övüyor. George iki yıl daha kulübe bağlı kalacak ve Maro Itoje’nin de kısa bir süre sonra onu takip etmesi bekleniyor ancak McCall, Owen Farrell’ın Racing 92 ve Billy Vunipola’ya kontratı biten birkaç oyuncuyla yakınlaşmasıyla büyük bir revizyonun geleceğini söyledi sezon sonunda.

geçmiş bülten tanıtımını atla

McCall, Farrell’in yaklaşmakta olan hamlesinden etkilenmedi – yalnızca eski İngiltere kaptanının kararını kendisine bildirdiğini açıkladı – ancak kendi takımının hanedanının sona ermek üzere olduğunu kabul etti. McCall, “Herkes, içinde bulunduğumuz maceranın sona erdiğinin ve inanılmaz heyecan duyduğumuz bir grup genç oyuncuyla yeni bir maceranın başlamak üzere olduğunun farkında” dedi.

“Bizi 2014’ten sonra ileriye taşıyacağını düşündüğümüz bir grup oyuncuyu sunduğumuzda yönetim kuruluyla bir toplantı yaptık; bunlar Mako Vunipola, Jamie George, Jackson Wray, Will Fraser, George Kruis, Billy Vunipola, Owen Farrell, Alex Goode’du. , muhtemelen birkaç tanesini kaçırdım. 10 yıllık bir macera yaşadılar ve bu inanılmaz bir maceraydı ama sona yaklaşıyor ve bu oyuncuların çoğu gelecek yıl burada olmayacak. Artık yenisinin zamanı geldi.”

McCall, geçen sezon Saracens’i rahatlatıcı bir Premier Lig şampiyonluğuna taşımıştı – zorunlu düşmeden sonra ikinci kez üst sıralara geri dönmüşlerdi – ancak son zamanlarda düşüşe geçtiler, geçen hafta sonu Bordeaux’ya karşı rekor bir yenilgiye uğradılar ve son yedi maçından beşini kaybettiler. . Şimdi, yarınki Lyon ile karşılaşacakları karşılaşmadan önce Şampiyonlar Kupası eleme aşamalarına katılma hakkı elde ederek mevcut kampanyalarını etkili bir şekilde kurtarmak için 10 günleri var ve ardından Six Nations sırasında uzatılmış bir aradan önce Exeter’e karşı önemli bir lig maçı yapacaklar.

Geçen hafta İngiltere’nin eski kaptanı Lawrence Dallaglio’nun önerdiği gibi, Farrell’in yaklaşan ayrılışının dikkat dağıtıcı olup olmadığı sorulduğunda McCall şunları söyledi: “Muhtemelen istediğimiz gibi oynamamamızın ve istediğimiz sonuçları alamamamızın birçok nedeni var. ancak bu nedenler pek geçerli değil ve hem bu Cumartesi hem de önümüzdeki Cumartesi elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olmalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir