Muhafazakar meslektaş Domino’s’un yeni Kremalı Yumurta kurabiyelerine öfkelendi | Sıradışı Haberler

Domino’s Pizza ve Cadbury, bir Krem Yumurta içeren Domino’s kurabiyesi yapmak için bir araya gelen Lordlar Kamarası’ndaki bir bakan tarafından eleştirildi.

Romford’lu Muhafazakar Lord Bethell, Domino’s’un ilk kez Perşembe günü duyurduğu tartışmalı kurabiye hakkında sert tweetler attı.

Üst Meclis’teki tüm sağlık konularını ve mevzuatı temsil eden Lord Bethell, “Bu iğrenç” dedi.

“Bunlar ciddi kurumsal gıda şirketleri. Ne düşünüyorlar” diye devam etti.

“Yönetim ekibi, yönetim kurulu ve hissedarlar kendilerinden utanmalı.”

İkinci tweet’inde, Pazartesi gününden itibaren Domino’s mağazalarında satışa sunulan tartışmalı kurabiyenin arkasındaki ekibin “utanması” gerektiğini yineledi ve geri dönüş yapmak için daha az “korkunç” yollar bulmak için yeteneklerini kullanmaları gerektiğini ekledi.

The Independent’a verdiği röportajda şirketleri daha da eleştirdi ve şöyle dedi: “Creme Egg ve Domino’s bir araya geldi ve ‘birlikte ne yapacağız?’ dediler. ve onların ortaya çıkardığı şey de budur.”

Gıda markalarının ekiplerinin “büyük markalarınızın arkasında olduğu bir tarif üretmeye ve bunu çocuklara pazarlamak için sosyal medyayı kullanmaya” karar verdiklerini iddia etti.

“Bu tamamen sorumluluktan kaçmaktır; siz ülkenin en büyük iki gıda markasının küratörüsünüz” diye ekledi.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Kakao fiyatları rekor seviyeye ulaştı
Nestle 54 yıl sonra Kopan bisküvileri baltalıyor

Domino’s’un bir sözcüsü Sky News’e, dörtlü kutularda gelen normal kurabiyelerin genellikle müşteriler tarafından paylaşıldığını ve Creme Egg kurabiye hayranlarının da aynısını yapmasını beklediklerini söyledi.

Açıklamada şunları eklediler: “Bu özel baskı kurabiyeler, çok sevilen, ikonik iki markayı bir araya getiriyor ve paylaşılabilecek lezzetli bir Paskalya öncesi ikramı olarak tasarlandı.

“Kurabiye başına 370 kalorinin biraz üzerinde olan bu kurabiyeler, frappe ve kruvasan gibi ana caddede satılan diğer birçok ikramın içeriğiyle uyumludur.

“Müşterilerimizin mevcut kurabiyelerimizi paylaşmayı sevdiğini biliyoruz ve onların da yeni Creme Egg kurabiyeleri için de aynısını yapmalarını bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir