Sonsuz Türk

Milli Savunma Bakanı Akar: Harekat ile ilgili hazırlıklar, intikaller sürüyor

Milli Savunma Bakanı Akar: Harekat ile ilgili hazırlıklar, intikaller sürüyor
78
09 Ekim 2019 - 13:26

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,”Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte.” dedi.

Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katılmak üzere Hava Harp Okulu’na geldi.

Hava Harp Okulu’na gelişinde MSÜ Rektörü Erhan Afyoncu, ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, askeri öğrenci tören mangasını selamladı.

Okula gelişinde, Fırat’ın doğusuna yönelik olası harekattaki hazırlıklarda gelinen son durumun sorulması üzerine Akar, şunları söyledi:

“Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte. Bunları da Komutan arkadaşlarımızla birlikte yakinen takip etmekteyiz. Ancak bugünkü yaptığımız faaliyet de önemli bir faaliyet. Mazisi şan ve şerefle dolu kartal yuvası Harp Okulu’nun 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış töreni var. Harbiyelilerle birlikte olacağız, onlarla yemek yiyeceğiz, sohbet edeceğiz, bu önemli günü birlikte kutlayacağız.”

AA