Sonsuz Türk

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Türkiye Doğrudan Hedef Alınmıştı”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Türkiye Doğrudan Hedef Alınmıştı”
112
13 Temmuz 2019 - 23:44

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kütahya’da belediye binası önündeki konuşmasında 15 Temmuz girişiminden, Doğu Akdeniz’deki hareketliliklere gündeme dair birçok konuya değindi. Başkan Devlet Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Döktükleri kanların bedelini ödeyecekler”

Türkiye’nin köşeye sıkışması için el ovuşturanların bulunduğuna ve Türkiye’nin kaybetmesine yatırım yapan karanlık çevrelerin iş başında olduğuna işaret eden Lider Bahçeli, terör örgütlerinin boş, emperyalist ülkelerin de rahat durmadığını söyledi.

“Pazartesi günü 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin üçüncü yılıdır.” diyen Lider Bahçeli, şöyle devam etti:

“Din kisvesine bürünen hainler 15 Temmuz’da işgali denemişlerdi. O meşum gece vahşet doluydu. Türkiye doğrudan hedef alınmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine sızan terörist bir kadro milletimize havadan, karadan ateş yağdırmıştı. 15 Temmuz 2016’da 251 vatan evladımız şehit düştü. 2 bin 194 vatan evladımız yaralandı ve gazi oldu. Gerek 15 Temmuz’da gerekse de terörle mücadele esnasında şehadet şerbetinden kana kana içen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Gazilerimize saadet ve selamet dileklerimi iletiyorum.”

Başkan Bahçeli, 15 Temmuz’un unutulmayacağını Türkiye’ye yapılan kötülüklerin asla affedilmeyeceğini dile getirdi.

15 Temmuz’un Türkiye için bir dönemeç, yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyleyen Lider Bahçeli, “Fetullah Gülen iblisi ve terörist yandaşları ya bu dünyada ya da Mahkeme-i Kübra’da eninde sonunda hesap verecekler. Döktükleri kanların bedelini ödeyecekler. Yaptıkları ihanetlerin cezasını çekecekler. 15 Temmuz ülkemiz için bir dönemeç, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır” dedi.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kaynağı Türk tarihidir”

15 Temmuz’un sonucunda zorunlu olarak sistem değişikliğinin gündeme geldiğini belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Türk milleti, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı beka hassasiyetini gözeterek tedbir almak durumundaydı. Konu vatandı, bayraktı. Konu devlet-i ebed müddet, millet-i ebed müddetti. Bunlardan taviz veremezdik. Hain ve hasmane kuşatmayı yarmak zaruretti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi işte bu şartlar altında inşa edildi ve bizzat sizlerin desteğiyle yönetim hayatımıza girdi. Devlette çok başlılığın bitirilmesi, hukuk ve adaletin güçlendirilmesi, istikrar ve icraatın derinleştirilmesi bu sayede hayat ve zemin bulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kaynağı ne Amerika, ne Avrupa, ne de bir başka yabancı ülkedir. Kaynak Türk tarihidir. Karar Türk milletinindir.

Koalisyonlar devri kapanmıştır. Hükümet bunalımlarına kilit vurulmuştur. TBMM’nin fonksiyonel gücü artmıştır. Türkiye yeni hükümet sistemiyle daha da güçlenmiştir.

Yeni 15 Temmuzların olmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşatılmalıdır. Yeni darbe ve işgal girişimlerinin önüne set çekmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kökleşmeli, eksik kalan veya aksayan yönleri varsa iyi niyetle tamir ve telafi edilmelidir.”

“Doğu Akdeniz’de önümüzü kesmek istiyorlar”

Lider Bahçeli, Türkiye’nin çok cepheli mücadele içinde olduğuna ve açıktan tehdit edildiğine dikkati çekerek şunları söyledi:

“Doğu Akdeniz’de önümüzü kesmek istiyorlar. Ülkemizi açıktan tehdit ediyorlar. Rumlar şımarıktır, iş birlikçileri küstahtır.

Doğu Akdeniz’de, Türkiye’nin faaliyetlerinden rahatsız olan çürük AB zihniyeti ülkemize karşı yaptırım hazırlıkları içindeymiş. Böylesi bir yaptırım planlamasının izah ve ifadesi yoktur.

AB’nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Yunanistan’ın dolduruşuna gelip Türkiye’nin karşısında hizalanması kesinlikle hukuksuzluktur, haksızlıktır, ahlaksızlıktır.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki egemenlik haklarını ve milli çıkarlarını gasp etmeye hiçbir ülkenin gücü ve nefesi yetmeyecektir.

İsrail planları, Körfez ülkelerinin nifakları, ABD’nin oyunları Türkiye’ye diz çöktüremeyecektir.

Biz varlığımızın ve bağımsızlığımızın beratını izin ve icazetle değil, kahramanlıklarla, fedakarlıklarla, cihana meydan okuyarak kazandık. Hiç kimseye de peşkeş çektirmeyiz.”