Maymun Highlands hayvanat bahçesinden kaçtıktan sonra fındık çalarken görüldü | İngiltere Haberleri

Highlands’deki bir hayvanat bahçesinden bir maymun kaçarken, personel halka ona yaklaşmaması yönünde çağrıda bulundu.

Kingussie’deki Highland Yaban Hayatı Parkı, Facebook’ta Japon makaklarından birinin Pazar sabahı kapalı alandan kaçtığını doğruladı.

İskoçya Kraliyet Zooloji Derneği’nin canlı koleksiyonları başkanı Darren McGarry, “Hayırseverliğimiz, maymunu mümkün olduğunca güvenli ve hızlı bir şekilde korumaya çalışan bir ekip kurdu” dedi.

“Halkın makakla karşılaşması durumunda comms@rzss.org.uk adresiyle iletişime geçerek daha fazla bilgi vermeleri ve ona yaklaşmamaları gerekiyor.”

Resim:
Maymun yakındaki bir köyün bahçesinde görüldü. Resim: Carl Nagle

Maymun, bir bahçe çitinin üzerinde otururken yakındaki Kincraig köyündeki kuş besleyiciden fındık alırken görüldü.

Maymunu gören yerel bir adam olan Carl Nagle, Sky News’e şunları söyledi: “Kalktım ve veranda penceresine gittim ve oradaydı, vahşi yaşam parkında birçok kez gördüğümüz genç bir Japon kar maymunu, yanında oturuyordu. çitim kuş besleyicilerimden düşen fındıkları yiyor.”

Şunları ekledi: “İleri geri dolaştı ve başka bir besleyiciye iyice bakmak için geri dönmeden önce bahçenin etrafında biraz koştu.

“Daha sonra, bekçiler onu yakalamaya çalışırken ağaçların arasında kaybolmadan önce açık hava saunasının çatısına çıktı.”

İki Japon makağı.  Resim: iStock
Resim:
Japon makaklarına kar maymunları da denir. Dosya resmi: iStock

İskoçya Kraliyet Zooloji Derneği’ne göre, kar maymunu olarak da bilinen Japon makakları, en kuzeyde yaşayan insan olmayan primatlardır.

Web sitesinde Highland Yaban Hayatı Parkı’nda 34 primattan oluşan “büyük bir grup” bulunduğu ve türün yetiştirilmesinde “büyük başarı” elde edildiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir