Manchester City – Tottenham: Premier Lig – canlı | Premier Lig

Önemli olaylar

Amaç! Manchester City 2-2 Tottenham (Lo Celso, 69)

Yolcu gelir. Ben Davies topu dışarı atıyor ve Lo Celso koşup Ederson’u yeniyor. Tottenham hayatta ve iyi durumda. Şehir uykuya dalmıştı.

68 dakika: City bu seferkinin tam tersini yapıyor ve Tottenham’ın korneri var. Lo Celso devreye giriyor ve Ederson’un iddiada bulunmakta hiçbir sorunu yok.

66 dakika: Ve Steve Hudson’dan Trevor Chappell’in kapanışı da: “Jeremy Boyce, kriket kurallarına göre koltuk altı bowlingine izin verildiğini söylerken hatalı. Artık öyle değil; Trevor Chappell olayından sonra bir daha yaşanmaması için yasakladılar.”

65 dakika: Ron Stack iletişime geçiyor: “Poch sonrası dönemin heyecan verici galibiyetleri ve şanslı çekilişleri yerine, teşekkürler, eğlenceli kayıpları üstleneceğim. Gençler takımının City gibi bir takıma karşı pek bir şeyi olamaz ve ben Myles Harwood’a katılıyorum ki “daha yavaş kaybetmenin” bir çözüm olmadığını düşünüyorum.”

Ve Ange-ball burada iyi gidiyor gibi görünüyor. Sporting ve Saints’e karşı yaşanan patlamalar da dahil olmak üzere birkaç Conte maçına katılmış biri olarak Ron’a katılıyorum.

64 dakika: Nathan Fisher kit tartışmasını sonlandırıyor: “Uzun mesafe tren tuvaletinin içindekiler önceki günden beri kağıt mendille tıkanmış durumda. Bana Çin’e yaptığım seyahati hatırlattı.”

63 dakika: Bir Spurs atağı…Udogie geçti…hayır, ofsayt. City taraftarları bir sebepten dolayı yuhalanıyor. Muhtemelen bayrağın gecikmesi.

62 dakika: Ah Jack, seni salak. Grealish topu uzaklaştırdı ve sarı kart gördü ve cezasını aldı. O ve Rodri Villa’dalar. Unai Emery, iş sana düşüyor.

61 dakika: Mark Sutton iletişime geçiyor: “Birkaç nokta. Birincisi, Spurs’un şerit rengi, 5 yıl karıştırıldıktan sonra bir çocuğun hamurunun rengiyle aynı oluyor. İkincisi, Son’un her iki yöndeki golü, 1981’deki Tommy Hutchinson’dan bu yana City-Spurs maçında ilk kez mi oldu?”

Spurs deplasman formasının özel fotoğrafları. Fotoğraf: David Crausby/Alamy

59 dakika: Spurs bunu denemeye çalışıyor. City rahatladı mı? Geçen hafta bunu yaptılar ve bu sezon önceki yılların mükemmelliğini benimsediklerini görmedik. En azından henüz değil.

56 dakika: Aslında dışarısı oldukça sessiz, ikinci yarıda açılış anlarının heyecanı pek verilmiyor. Akanji ile orta saha yolcusu olan Lo Celso arasında bir çekişme olsa da.

54 dakika: Grealish topun içinde parlıyor ama Haaland oraya gitmeye pek hazır değil.

53 dakika: Grealish, patronuna ne yapmaya hazır olduğunu göstermeye hevesli olan Emerson Royal’in peşine düşerek bir baskı eylemiyle başlıyor. Bir sonraki maç Villa’da ve bunu yapma şansı oldukça yüksek. Her ne kadar uzaklaştırma cezasına bir rezervasyon uzakta olsa da.

52 dakika: Doku kendine zarar vermiş gibi göründüğü için Jack Grealish oyunda. Pep Guardiola kanat oyuncusunu sahadan uzaklaştırıyor ve ortada endişeli bir ifade var.

50 dakika: Hojberg, Haaland’a Scandi kardeşliği niteliğinde olmayan bir faul nedeniyle cezalandırıldı.

Pierre-Emile Hojbjerg, Erling Haaland'ı 'mücadele ediyor'.
Pierre-Emile Hojbjerg, Erling Haaland’ı ‘mücadele ediyor’. Fotoğraf: Carl Recine/Reuters

49 dakika: Ange-ball oldukça tartışmalı bir konu, değil mi? Belki de sadece 42 yıl sonra Trevor Chappell’den daha fazla tartışma yaşanacak.

47 dakika: Bu arada, Gil için Hojberg yarı zamanlı bir denizaltıydı.

Bu arada: David Wall iletişime geçiyor: “Ynt: Sean Orlowicz (44 dakika), Postecoğlu oradayken Celtic Avrupa’da nasıl ilerledi? Bu, Spurs’un Premier Lig’de bu şekilde oynayarak uzun vadede nasıl bir performans sergileyeceğinin bir göstergesi olabilir. Oyuncularınız rakibe göre çok daha üstün olduğunda bunu yapmak başka bir şey, diğer takımların da iyi oyuncuları varken ve aynı zamanda stratejinizdeki zayıf noktaları araştıran büyük analist ekipleri olduğunda başka bir şey. Eğlenceli bir maç olacağına eminim ama Maddison ve Van de Ven Ocak ayında geri dönene kadar tekrar fazla kazanamazlarsa taraftarların bu konuda bu kadar olumlu hissedeceklerini merak ediyorum. Spurs’un formalarına gelince, yol kenarında eriyip sulu sulu kar olmaya başlayan kirli karı düşünüyordum.”

Myles Harwood: “Sean Orlowicz gibi insanların Ange’den gerçekten ne yapmasını beklediklerinden emin değilim. Wolves ve Aston Villa’ya karşı büyük ölçüde kötü performans sergileyen Hojbjerg dışında, elindeki tüm üst düzey savunma oyuncularıyla oynuyor. Daha derin oynayabilirler ama ceza sahasını savunacak oyuncuları yok. Spurs’un sezona hafif bir kadrosu vardı ve bu kadro acımasızca açığa çıktı ancak daha yavaş kaybetmek için oynamak çözüm değil.”

46 dakika: Tekrar yola koyulduk ve neredeyse anında Vicario başını belaya soktu, top Haaland’a gitti ve ardından Silva tarafından ezilerek kurtarıldı.

Chappell tartışması devam ediyor. Jeremy Boyce: “Re Ian Rubinstein’ın yorumu: aslında kriket kurallarında, teniste koltuk altı servis atışı gibi, koltuk altı bowlingine de izin veriliyor. Bir çeşit ters sembololojiyle, mali doğruluğun temel direklerinden biri olan Man C veya Tottenham’ın yakın geçmişlerinde muhtemelen gizli anlaşmalar olabileceğini mi öne sürmeye çalışıyor?”

Leon Wylie önemli bir düzeltmeyle: “Sonsuz utancımızın nedeni Ian değil, Greg’ti Chappell. Yeni Zelanda’dan tanıştığım herkesten hâlâ utanıyorum ve hâlâ özür diliyorum.”

Trevor da değil.

Pazar günkü eylem şu ana kadar

İlk yarı: Manchester City 2-1 Tottenham

Ange’nin takımı söz verdiği şeyi yaptı, City hepimizin korktuğu şeyi yaptı ve 2-1 geride olmak Tottenham için bir rahatlama sayılmalı. Geri dönüş yolu var mı? Olabilir ama Tottehham tek yönlü oynuyor ve bu işe yaramıyor.

45+1 dakika: Spurs, eski tarz Şampiyonlar Ligi’ndeki deplasman golünü koruyormuş gibi tutunuyor. Aslında devre arasında skoru düşük tutmaya çalışıyorlar.

45 dakika: Maça üç dakika eklendi. Takımlardan birinin oynayabileceği çok daha fazla silahı olmasına rağmen, her ikisinin de birbirine yöneldiği, hızlı ilerleyen bir oyun oldu.

44 dakika: Sean Orlowicz temasa geçiyor: “Tabii ki Spurs’u tekrar izlemek eğlenceli. Ancak bu tam bir intihar topu ve Ange, galibiyet pozisyonundan art arda en çok kayıp rekorunu kıracak gibi görünüyor. Ve en önemli oyuncunuzun 30’luk yanlış tarafta olması nedeniyle, bu “projenin” iyi bir sonuç elde etmek için çok büyük bir penceresi yok. Ange’nin Spurs taraftarları tarafından, Arsenal taraftarlarının geç dönem Wenger’e baktığı gibi görülmesinden ne kadar zaman önce merak ediyorum; taktikleri oyunun en yüksek seviyesinde işe yaramayacak bir idealist.”

43 dakika: Ian Rubenstein şöyle yazıyor (beyaz renkte, oldukça kaba bir şekilde): “Spurs formasının Brian McKechnie döneminin Yeni Zelanda ODI formalarını temel aldığını düşünüyorum. Trevor Chappell Manchester City beyinlerinin güvenine dahil olmadığı sürece.”

Suçlunun Ian Chappell olduğunu düşünüyorum. Kardeşi emirlere göre hareket ediyordu.

42 dakika: Bir Tottenham molası daha ve Kyle Walker, hızını kullanarak Son’a gönderilen topun önüne geçerek tehlikeyi ortadan kaldırıyor.

Kyle Walker
Bryan Gil izlerken Kyle Walker tehlikeyi ortadan kaldırır. Fotoğraf: Robbie Jay Barratt/AMA/Getty Images

41 dakika: Postecoglou’nun yüzü ifadesiz. Ekibi pompanın altında. Onun sorunu, Tottenham’ın en iyi olduğu konularda City’nin de kendisi kadar iyi olması. Bu, Gil’in Son’u gönderememesiyle kanıtlanıyor.

39 dakika: Tottenham’a yapılan bir atak, Porro’nun şutunun bloke edilmesiyle City’nin kontra atağıyla sonuçlanıyor. Bire 10 el ateş edildiği söylendi.

38 dakika: Her zaman aceleci olan Udogie, Foden’a giren en son rezervasyondur.

36 dakika: Olağanüstü bir performans sergileyen Alvarez direğe vuruyor ve ardından şu ana kadar Nottingham Forest’tan Robert Rosario tarzında bitiren Haaland’ı kuruyor. (Bob başka yerlerde iyiydi, bunu belirtmek gerekir.)

35 dakika: Rodri rezerve edildi ve bu önemli bir olay. Porro’ya yaptığı faul nedeniyle beşinci sarı kartını aldı ve hafta ortasında Villa’yı kaçıracak. Rodri’nin olmadığı şehir…ve Villa Park’ta. Kuyu.

33 dakika: Foden’ın geleceğine karşı soruların gündeme gelmesinin üzerinden çok zaman geçmemiş gibi görünüyor. Unutun bunu, o öyle klas bir oyuncu ki, her zaman zamanı gelecekti. Bu onun bu sezonki yedinci golü oldu.

Amaç! Manchester City 2-1 Tottenham (Foden, 32)

Bu sefer ortadan geçerler ve Davies bulunduğu yerden uzaklaşmaya başlar. Top, radar benzeri bir farkındalıkla, kontrol ve slot dışında pek bir işi olmayan Foden’a dönen Alvarez’e veriliyor.

Phil Foden'ın golleri
Phil Foden City’i öne geçiriyor. Bu Tottenham için kötü olabilir. Fotoğraf: Lee Smith/Action Images/Reuters

31 dakika: Jeremy Boyce, Spurs forması hakkında: “Tottenham deplasmanında, çok fazla böğürtlenli yoğurt değil, kanalizasyon sörfçülerinin kaçınmak istediği bir takıma daha yatkın olurum. Oysa Şehir Tahiti lagün mavisindedir. Bundan ne istersen onu yap.

30 dk: Doku kaçar ve mücadele eden Davies’le karşı karşıya kalır. Şutu çok sert ama direkten dışarı çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir