Lisa Millar’la ilgili üç şey: ‘Ben çok eskilerden beri tost yakıcıyım. Kalıtsaldır’ | Yaşam ve stil

Lİsa Millar, ABC News Breakfast’ın ortak sunucusu, Back Roads’un düzenli konuk sunucusu ve Daring to Fly adlı anı kitabının yazarıdır. Ancak en keyifli işi, beş otlayıcının border collie yavrularını şampiyon olmaları için eğitmelerini konu alan ABC programı Muster Dogs’un anlatıcılığıdır. Bu yürek ısıtan realite şovu 14 Ocak’ta ikinci sezonuyla geri dönüyor.

Millar’ın gazetecilikle ilk tanışması çocukluğunda, Ulusal Parti milletvekili olan babası Clarrie Millar ile Queensland’deki evinde röportaj yaptığında gerçekleşti. Burada gazeteci ve sunucu bize konuşmalarının kasetlerine nasıl değer verdiğini ve diğer iki önemli kişisel eşyanın hikayesini anlatıyor.

Yangında evimden kurtaracaklarım

Bir triatlon madalyası. 2009 yılında ikinci kez yabancı muhabir olarak ABD’ye gitmiştim. Birkaç yıl önceki ilk paylaşımımdan her şey farklıydı. Boşanmış ve bekardım ve on yıldan fazla bir süredir hayatımı kontrol eden korkunç uçma korkusunu nihayet yenmiştim. Korkudan kusmak istemeden uçaklara atlayıp inmek çok özgürleştiriciydi. Güvenmediğim şey, bir korkuyu üstlenip onu yendiğimde hissettiğim güçtü. Kendimi Wonder Woman sanıyordum.

‘Bitiş çizgisini geçtim. Sadece’

Bir arkadaşım olimpik mesafe triatlonuna katılıp katılmayacağımı sorduğunda şöyle dedim: “Elbette!” Ancak daha önce hiç kramponlu bir yarış bisikletine binmemiştim ve düzgün yüzmeyi bilmiyordum. Washington DC’de muhtemelen birlikte geçirdiğimiz zamanın etkisinden hâlâ kurtulmaya çalışan bir yüzme antrenörü var.

Beni başlangıç ​​çizgisine ulaştırmak sekiz ay süren bir eğitimimi aldı ama başardım. Ve daha da iyisi bitiş çizgisine ulaştım. Sadece. Hava o kadar ıslak ve çamurluydu ki bisiklet ayağının çoğunu düzgün bir şekilde tutturamadım ve koşuya geldiğimde beni neşelendirmeye gelen arkadaşlarım hareket etmemi sağlamak için yanımda koşuyorlardı.

Madalyaya baktığımda bu bir triatlonu bitirmekten çok daha fazlası. Bu, korkularla yüzleşmekle ve yeteneklerinizin çok ötesinde bir şeyi başardığınızda hissettiğiniz inanılmaz duyguyla ilgilidir.

En kullanışlı nesnem

Ekmek kızartma makinesinin yan tarafına takılan mıknatıslı bir çift bambu tost maşası olmadan bu yaşa kadar nasıl yaşadım?

Ben çok eskilerden beri tostçuyum. Kalıtsaldır. Kimse annem gibi kızarmış ekmek yakamaz. Tadını sevdiği için bunu bilerek yaptı. Eklediği kalın Vegemite tabakası, kızarmış ekmekle hemen hemen aynı renkteydi. Ekmeğimin ne kadar pişmesi gerektiği konusunda pek niyetim yok ama her ne sebeple olursa olsun sonuçta iyi pişmiş oluyor. Her zaman ekmek kızartma makinesini duvardan çıkardım ve içine bir bıçak soktum, serbest kalana kadar etrafı dürtükledim.

Defol bıçak... Millar'ın tost maşası
Defol bıçak… Millar’ın tost maşası

Tahta maşalar dahiyanedir; bu alanda açıkça daha fazla deneyime sahip olan (veya bıçaklar ve elektrik söz konusu olduğunda güvenlik konusunda daha bilinçli olan) bir arkadaştan hediye.

Kaybettiğime en çok üzüldüğüm eşya

10 yaşımdayken babamla röportaj yaptım. Ben kaset kaydedicili muhabirdim ve uygun olduğunu düşündüğüm bir ses çıkardım ya da en azından Queensland ülkesinde erişebildiğimiz iki kanaldan biri olan ABC’de duyduğum türden bir ses çıkardım.

Birkaç yıldır becerilerimi diğer aile üyeleri üzerinde deniyordum; buna her ağzını açtığında benden başka bir hızlı soruyla karşılaşan küçük kız kardeşim de dahil. Babama 1936’daki Berlin Olimpiyatları hakkında bir şey sordum ama neden bahsettiğim hakkında hiçbir fikrim yoktu. Babam sabırla cevap verdi ve bir çocuğa Nazi Almanya’sında neler olup bittiğini anlatmaya çalıştı. Sonunda, “Teşekkürler Clarrie, zamanımız doldu” dedim ve röportajı sonlandırdım.

Yıllarca kaseti sakladım ama şehir şehir dolaşırken izini kaybettim. Üzgündüm çünkü babam ölmüştü ve bunun çok güzel olacağını düşünmüştüm. 2020 yılında anılarımı yazmaya başladığımda onu bulmak için son bir çaba gösterdim. Ve yaptım. Yani burada biraz hile yapıyorum çünkü kaybettiğim için çok pişman olduğum bir şeydi ve bana tutunmak istediğiniz şeyleri takdir etmemi sağladı. Onu dijital ortama aktardım ve artık bir düğmeye dokunarak kendi küçük sorgulayıcı sesimi ve babamın sabrını dinleyebiliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir