Sonsuz Türk

Lider Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin Ümididir

Lider Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin Ümididir
122
13 Temmuz 2019 - 16:05

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşekkür turu kapsamında ziyaret ettiği Bilecik’in Söğüt ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

Lider Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik eleştirilerin millete hakaret olduğunu söyledi. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’nin ümidi olduğuna belirtti

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

“Cesaretimizi rahmetle yâd ettiğimiz ecdadımızdan alıyoruz. Aklımda hep Türkiye vardır. Hepinize teşekkürler ediyorum, size güveniyorum. Yerimizde saymayacağız. Bir günümüz diğeri ile eşit olmayacak. Hedeflerimizin gerisine düşmeyeceğiz. Cumhur İttifakı’nın başarılı olması için çalışacağız.

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı’na verilen değeri göstermiştir. Türk milleti demokrasi dersi vermiştir. Toplam 233 belediye başkanlığının yönetimi partimize geçmiştir.

Biz MHP’yiz. Kaynağını Türk İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçileriyiz. Söğüt’le birlikte daha güçlüyüz. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na oy veren Söğütlü kardeşlerime bu vesile ile teşekkür ediyorum.

Söğüt ehline emanet edilmiştir. Çok çalışacağız ve Söğüt’e verdiğimiz sözleri tutacağız. Şunu bilin ki Söğüt’ün yüzünü kara çıkarmayacağız, Cumhur İttifakı’nın başarısı için mücadele edeceğiz.

233 belediye partimize milletimizin kararı ile MHP’ye geçmiş, müfteriler hayal kırıklığına uğramışlardır, karamsarlık ve kötümserlik aşılayanlar şaşkına dönmüşlerdir.

Cumhur İttifakı ülke genelinde müstesna bir başarıya ulaşmıştır. Yeni bir hükümet sistemi ile ilgili doğan ihtiyaç değerli mutabakat ile sonlanmıştır.

Ülkemiz Cumhuriyet dönemindeki üçüncü evresine geçmiştir. Bu yeni sistemde belirsizliğe yer yoktur. Eski sisteme dönülmesini isteyenler samimi, iyi niyetli değildir.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu toprakların kazanımına uygun ve uyumludur.

CHP’nin taşeron siyaseti alenileşmiştir. Kabahat ve kusurlarını yeni sisteme yükleyenler kendi ikballerinin derdine düşen kimliksizdir. Cumhur var cumhuriyet yok diyenlerin şahsiyet depremi yaşadıkları kesindir. Güçlü Türkiye, güçlü Meclis, güçlü yargı somutlanmıştır. Yıpratma taktikleri beyhudedir.

Türkiye 16 Nisan 2017’de büyük bir yönetim reformu gerçekleştirmiştir. İç ve dış odakların ülkemize yönelik kumpasları bir kez daha püskürtülecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’nin ümididir. El birliği yaparsak Türkiye’nin önünde hiçbir hain duramaz.”