Lewis Hamilton, Red Bull’u yaklaşma iddiasıyla ‘işleri karıştırmakla’ suçluyor | Formula 1

Lewis Hamilton, takıma olası bir transfer için Red Bull’a başvurduğu yönündeki iddiaları reddetti, onları dikkat çekmek istedikleri gerekçesiyle reddetti ve takım patronu Christian Horner’ı “karıştırmakla” suçladı.

Bu haftanın başlarında Horner, İngiliz sürücünün Mercedes’le olan sözleşmesini yenilemeden önce Hamilton ekibinden bir üyenin, son dünya şampiyonlarıyla koltuk görüşmesi yapmak üzere takıma başvurduğunu söyledi.

Hamilton’un yaklaşımlarına gelince, Horner Daily Mail’e şunları söyledi:: “En son bu yılın başlarında ilgi olup olmayacağına dair bir soruşturma vardı”.

Ancak sezonun son yarışı olan bu hafta sonu Abu Dhabi Grand Prix’si öncesinde konuşan Hamilton, bu iddiayı kesin bir dille reddetti.

“Burada ismimi konuşmaktan hoşlanan pek çok insan var çünkü bunun dalga yaratacağını biliyorlar” dedi. “Biraz yalnızsanız ve fazla ilgi görmüyorsanız, sadece adımı anmak yapılacak en iyi şey. O (Horner) ortalığı karıştırıyor.”

Hamilton, kendisini temsil eden herhangi birinin temas kurduğunu yalanladı ve Horner’ın kendisiyle iletişime geçmeye çalıştığını söyledi.

“Ekibimdeki herkesle görüştüm ama kimse onlarla konuşmadı. Ancak yılın başlarında buluşmak için bana ulaştı” dedi. “Evde bulduğum eski telefonumu aldım. Eski numaram var. Cihazı açtım ve yüzlerce mesaj geldi. Bunlardan biri Christian’dan bir araya gelip sezon sonunda arayı kapatmak için gelmişti.

“Başlangıçta yeni telefonumdan cevap verdim. Bir hafta sonundan sonraydı. Mesajı bulduğumda oldukça geç oldu. Bu yılın başlarından itibaren oldu. Aylar sonraydı ve ben sadece ‘Muhteşem sezon için tebrikler ve umarım yakında sizinle rekabet edebiliriz’ dedim ve o da aynı şeyi tekrarlayarak cevap verdi.”

Hamilton, uzun bir müzakere sürecinin ardından Ağustos ayında Mercedes ile yeni bir anlaşma imzaladı. Kariyerini takımda tamamlamayı umduğunu her zaman vurguladı ve takım patronu Toto Wolff ile görüşerek Horner’ın yorumları aktarılır bildirilmez hikayede hiçbir gerçek olmadığı konusunda kendisine güvence verdiğini söyledi.

38 yaşındaki sürücü ayrıca, bu sezon 21 yarışta 18 galibiyet alan, şu anki dünya şampiyonu olan Red Bull’dan Max Verstappen’in onu takım arkadaşı olarak isteyeceğini düşünmediğini de belirtti.

geçmiş bülten tanıtımını atla

“Max’e karşı aynı araçta yarışmaktan çok mutlu olurum, harika olurdu.” “Takım arkadaşı olmamı istediğini sanmıyorum.”

Verstappen bu sezon üçüncü şampiyonluğunu çoktan elde ederken, Hamilton ve Mercedes bir kez daha geride kaldı. 2021’deki Suudi Arabistan’dan bu yana kazanamadı ancak Mercedes’in bir kez daha kazanan bir takım haline gelmesine yardımcı olarak rakiplerine geri dönmenin tatminini istediğinde ısrar etti.

“Gerçekçi olalım, buradaki her sürücü kazanan bir araçta olmanın hayalini kurar” dedi. “Çok fazla başarı elde edemediğim gençlik yıllarımda Red Bull’a katılmak benim için daha çekici olurdu.

“Gerçekten zor iki yıl geçirdik ve eğer Red Bull’u yenebilirsek, bu en iyi araca adım atmaktan çok daha iyi bir duygu olurdu.” Tüm zamanların en dominant aracına binmek ama takımımla birlikte onları yenmek için çalışmak benim için pek bir şey ifade etmez. Mirasım için bu daha iyi olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir