Laurence Fox, kapısına dışkı atılmasıyla hayatının ırkçılık iddiaları nedeniyle ‘mahvolduğunu’ söyledi | İngiltere Haberleri

Laurence Fox, kapısına dışkı atılmasının ırkçılık iddiaları nedeniyle yaşamını “mahvettiğini” ve oyunculuk kariyerini darmadağın ettiğini söyledi.

Bir iftira davasının dördüncü gününde, eski adı Twitter olan X’teki gönderileri üzerine ifade veriyordu ve burada Sainsbury’s’i Siyah Tarihi Ayı sırasında siyah personele güvenli bir alan sağladığı için eleştirdi.

Tilki Ekim 2020’de zincirin boykot edilmesi çağrısında bulundu ve drag sanatçısı Crystal, aktris Nicola Thorp ve eski Stonewall mütevellisi Simon Blake tarafından “ırkçı” olarak adlandırıldı.

45 yaşındaki her birinden “sübyancı” olarak bahsetmesi Bay Blake ve drag yıldızının iftira eylemini tetikledi.

Üçlüye karşı dava açıyor ve pazartesi günü Londra Yüksek Mahkemesi’ndeki tanık kürsüsünde ifade vermeye başladı.

Fox yaptığı açıklamada, ırkçı olarak etiketlenmesinden “dehşete düştüğünü” belirterek, bunu “kariyerini bitiren bir kelime ve itibarı zedeleyen bir iddia” olarak nitelendirdi.

Şöyle söyledi: “Birincisi doğru olmadığı için, ikincisi ise asılsız olduğu için çok inciticiydi: Sanki davacılar bunu beni yok etmeye çalışmak için paylaşmış gibi hissettim.”

Polisiye draması Lewis’te rol almasıyla tanınan Fox, yasal işlem başladığından beri kapısına iki kez dışkı konulduğunu ve “yaptıkları yüzünden hayatının mahvolduğunu” açıkladı.

Oyunculuk gelirinin yıllık 500.000 £ ila 600.000 £ civarında olduğunu ve Succession gibi şovların yanı sıra “birçok diğer Netflix, Disney+ ve HBO prodüksiyonu” için seçmelere katıldığını söyledi.

Resim:
Fox ve eski eşi Billie Piper, 2014’te

Fox, maaşının dramatik bir şekilde düştüğünü ve menajeri tarafından işten çıkarıldığını belirterek, kariyerinin “yok olmasa bile onarılamaz biçimde zarar gördüğünü” söyledi.

“Onun (acentenin) çalışma ihtimali ve bundan elde edilecek gelir olmadan ipotek alamazdım” dedi.

“O noktada kazandığım tek gelir Geri Kazanım Partisi’nden geliyordu.

“Bugüne kadar bir ev satın almadım, çok yakın zamanda yalnızca bir ipotek teklifi aldım ve bu çok yüksekti ve bunu almak için harcadığım zamana değmezdi.”

Fox, Simon Blake (solda), Nicola Thorp ve Colin Seymour'a karşı dava açıyor
Resim:
Fox, Simon Blake (solda), Nicola Thorp ve Colin Seymour (diğer adıyla Crystal)’a karşı dava açıyor

‘Piper çocukların güvenliği konusunda endişeli’

Eski karısı, eski pop yıldızı ve aktör Billie Piper’ın da çocuklarının artık güvende olmadığından “endişeli” olduğunu söyledi.

Fox, “Böyle hissetmeye hakkı olduğunu, her annenin endişeleneceğini düşündüm” dedi.

Ayrıca mahkemeye Nigel Farage’a benzer sorunlar yaşadığını, bankasının işlemleri sorguladığını ve araba sigortasının yaklaşık 9.000 £ arttığını iddia ettiğini söyledi.

Fox’a dava açan üç kişinin avukatı daha önce duruşmada Fox’un ırkçı olduğuna gerçekten inandıklarını ve hâlâ da inandıklarını söyledi.

Lorna Skinner KC, “ırk hakkında oldukça tartışmalı bir dizi açıklama” yaptığını söyledi.

Mahkemeye şunları söyledi: “Eğer Bay Fox’un itibarı zedelendiyse ve bu ölçüde zarara uğradıysa, bu zarara neden olan şey davacıların yorumları değil, kendisinin davranışıdır.”

Bayan Skinner ayrıca daha önce, gamalı haç şeklinde dört gurur bayrağını tweetlediği bir gönderi de dahil olmak üzere birçok gönderisine dikkat çekmişti.

“Böylesine iğrenç bir paylaşım ancak tam bir cahil veya bir gündemi olan akıllı bir ırkçı tarafından yapılabilir. Bay Fox ikincisidir” dedi.

Devamını oku:
Fox, görevden alındıktan sonra GB News’e sert çıkıştı
Fox, GB News yorumları nedeniyle Evans’tan özür diledi

Farklı cinsiyetten insanlarla hiçbir sorunu olmadığını söyleyen Fox, şunları ekledi: “Londra sokakları Onur bayrağıyla kaplı ama kimsenin bunu eleştirmesine izin verilmiyor.

“Tarihte toplumun eleştirmesine izin verilmeyen tek bayrağın Nazi bayrağı olduğunu vurguluyordum.”

Ve Sainsbury’s’e yönelik eleştirisini açıklamak isteyen kendisi, süpermarketin “kendilerini ırkçılık karşıtı süpermarket olarak damgalayarak kendi imajını geliştirmeye çalıştığını” söyledi.

Şunları ekledi: “‘Güvenli alan’ ifadesini, insanları ten rengine göre ayıran, ayrımcılığa dayalı yerel dostu bir dil olarak görüyorum.”

Önceki duruşma bu hafta sona erecek ve kararın ileriki bir tarihte verilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir