Las Vegas’ta hakime saldırmak için mahkeme sırasının üzerinden atlayan adama aynı hakim tarafından hapis cezası verildi | ABD Haberleri

Hakime şok edici saldırıda bulunurken kameralara yakalanan adam, aynı hakim tarafından 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

Deobra Delone Redden, 30, kendini bir mahkeme sırasının üzerine attı ve 3 Ocak’ta Clark County Bölge Mahkemesinde mahkeme yetkilileriyle kavgaya girmeden önce hakimin üstüne çıktı.

Sıranın üzerinden atladıktan sonra Yargıç Mary Kay Holthus’u saçından yakaladı ve ardından bir mahkeme katibi ve polis memuru onu kadının üzerinden çekti.

Hakim saldırıda bazı yaralar aldı ancak ertesi gün işine döndü. Mahkeme salonu şefi, alnındaki kanayan yara ve çıkık omuz nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Resim:
Yargıç Mary Kay Holthus koltuğundan duvara yaslandı. Resim: AP

Cezanın geçen yıl gerçekleşen beyzbol sopası saldırısıyla ilgili olduğu belirtildi.

Redden mahkemede yüzünde bir maske ve ellerinde turuncu eldivenlerle, yanında bir grup hapishane memuruyla prangalarla ayakta duruyordu.

Geçen haftaki saldırıdan önce Redden, Yargıç Holthus’u şiddet içeren geçmişini tersine çevirdiğine ikna etmeye çalışmış ve kendisini “ne kadar zor olursa olsun doğru şeyi yapmaya çalışmaktan asla vazgeçmeyen bir kişi” olarak tanımlayarak hoşgörü istemişti.

Ancak Yargıç Holthus’un onu hapse mahkûm edeceği açıkça ortaya çıkınca ve mahkeme şefi onu kelepçeleyip gözaltına almak için harekete geçtiğinde, Redden yemin etti ve ileri atıldı.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Ay uzay aracı ‘kritik itici gaz kaybına’ uğradı
Boeing 737-9 Max uçağı, denetimler tamamlanana kadar yerde kalacak

30 yaşındaki Deobra Delone Redden, Las Vegas'taki bir hakime düzenlenen saldırıdan hemen önce mahkemede.  Resim: AP
Resim:
30 yaşındaki Deobra Redden, saldırıdan birkaç dakika önce mahkemede. Resim: AP

Bu son dakika haberi güncelleniyor ve daha fazla ayrıntı kısa süre içinde yayınlanacak.

Tam versiyon için lütfen sayfayı yenileyin.

Son Dakika Haberleri uyarılarını akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden alabilirsiniz. Sky Haber Uygulaması. Ayrıca takip edebilirsiniz X’te @SkyNews veya bize abone olun Youtube kanalı En son haberleri takip etmek için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir