Kuş testi: ilişkiniz başarılı geçiyor mu? | İlişkiler

İsim: Kuş testi.

Yaş: Kimin kaç yaşında olduğu önemli değil. Bak, şuradaki ağaçta bir ağaçkakan var!

düşündüm geçmek notlar her zaman yaş sorusuyla mı başlıyordu? Zzzzz. Artık hiçbir zaman arkadaş olamayacağımızı biliyorum. Ve bizim bir şeye dönüşme şansımız… bir düşüneyim… %0!

Ne demek istiyorsun, nasıl bir şey? Romantik bir şey. Hatta sadece bir arkadaş meselesi bile. Olmayacak. Çünkü kuş testinde başarısız oldun.

Kuş testi mi? Bir ilişkinin başarılı olup olmayacağını belirlemenin bir yoludur.

Artık bunun için uygulamalar olduğunu sanıyordum. Ve algoritmalar. Bu daha eğlenceli. Ve kuşları var (gerçi aslında gerekli değiller).

O zaman nasıl çalışıyor? O halde konuyu Alyssa Caribardi’ye devrediyorum: “Kuş testi, önemsiz sayılabilecek bir şey söylediğinizde partnerinizin gerçek bir merakla karşılık vermesi durumunda, bunun ilişkinizin uzun süre devam edeceğine dair gerçekten iyi bir işaret olduğunu belirtiyor.”

Peki nasıl tepki vermeliydim? Ağaçkakana biraz ilgi gösterseydin… onlar hakkında hiçbir şey bilmesek bile, onları birlikte araştırabilirdik. Bizim için bir umut olabilirdi.

Peki benim pek de hevesli olmayan yanıtım? Caribardi, “Seni başından savarlarsa bu gerçekten kötüye işaret” diyor.

Peki kim bu Alyssa? Caribardi? O bir kuş bilimci mi? O bir TikToker Ve onun kuş testi Videonun yazıldığı sırada 3,9 milyon görüntüleme ve neredeyse yarım milyon beğeni vardı.

Harika, yani bu bir TikTok trendi mi? Bu. Ancak bekleyin; pek çok izleyici, testin John Gottman’ın “bağlantı teklifi” dediği şeyi yansıttığını hemen belirtti.

Gottman, gerçek psikolog ve iyi-bilinen ilişki uzmanı? Şu! Sözlü veya sözsüz olabilen bu bağlantı kurma isteklerinin “duygusal iletişimin temel birimi”.

Görmezden geliniyor o zaman iyi değil mi? Bağlantı tekliflerinin tekrar tekrar reddedilmesinin ilişkiler için felakete yol açtığını söylüyor.

Peki biraz araştırma mı yaptı? Evet, bir grup yeni evliyle birlikte. Daha sonra altı yıl sonra bazı çiftlerin hala birlikte olduğu ve bazılarının olmadığı bir zamanda bunu takip etti.

Bağlantı için bir teklif, bağlantı için bir kuş … Psikoloji TikTok’a yolculuk yaptığında olan budur.

Şunu söyleyin: “Ağaçkakanların beyinlerini yaralanmaktan koruyacak özel mekanizmaları mı var? Bu çok ilginç, hadi evlenelim.”

Şunu söyleme: “Evet, kedim de kuş testini geçti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir