Konuşan Atlar: Devlet Adamı Anayasa çatışmasına doğru ilerlemek için kayıyor | At yarışı ipuçları

STate Man, Cuma günü Leopardstown’daki Matheson Hurdle’da rahat bir başarı elde ederek, Birinci Derece yarışlarda engelleri aşarak sekiz başlangıçtan yedi galibiyete kadar rekorunu kırdı ve Şubat ayında İrlanda Şampiyon Engeline bir tane daha eklemekten mutluluk duyacak, ancak hala 4- Mart ayında Cheltenham’daki Champion Hurdle’a döndüğünde, kariyerinin tek üst düzey yenilgisinin (olağanüstü Anayasa Tepesi’ne dokuz uzunluktaki yenilgi) intikamını almak için 1 şansı var.

Geçen yılki Festival toplantısında State Man kalitesindeki bir rakibi bu kadar kolaylıkla alt etmesi, Anayasa Hill’in acayip yeteneğinin birçok göstergesinden biri. Willie Mullins sahasında istikrarlı bir yol arkadaşı ve geçen sezon Cheltenham’da Ballymore Novice Hurdle’ın galibi olan Impaire Et Passe, Cuma günkü yarışmada State Man için yeni bir rakipti, ancak şans eseri favori yarışı yine de çıkmaza soktu son uçuşa doğru koşar adımlarla.

Birçok bahisçi daha sonra 12 Mart’ta hem Anayasa Tepesi hem de State Man’in Champion Hurdle fiyatını düşürdü; bu, Impaire Et Passe’nin oranlarının 14-1 civarına (7-1’den) itildiği gerçeğini yansıtıyor. Bu arada, Anayasa Tepesi şu anda William Hill ile 4-11 ile en yüksek fiyatta, State Man ise genel olarak 4-1 ile mevcut.

Mullins, “Devlet Adamı bugün muazzam bir ilerleme gösterdi” dedi. “Daryl (Jacob) Impaire Et Passe’e geldi ve ‘iki kez hızlandık ve sonra Paul (Townend, State Man’de) üçüncü kez hızlandık’ dedi.

“Geçen Mart ayında harika bir yarış koştu ve Anayasa Tepesi’nin ardından ikinci oldu. Umarım Anayasa Tepesi’ni düz tutmak için (Festival’de) orada olur, ancak (antrenörü ve sahibi) Nicky Henderson ve Michael Buckley’nin endişeleneceklerini sanmıyorum.”

Mullins, kartın ilk engelinde Ballyburn ve Grade One Neville Hotels Novice Chase’de Grangeclare West için kazandığı kesin zaferlerin ardından iki Festival favorisiyle daha ayrılırken Leopardstown’da yine güzel bir öğleden sonraydı.

Ballyburn, sahasından 25 boy uzakta bitirdi ve 13 Mart’ta Ballymore Novice Hurdle’da skoru 9-2 civarına düşürürken, Grangeclare West, dört yaşındayken tek başlangıcını bir puanla kazandıktan sonra yaklaşık 500.000 £’a mal oldu. Ertesi öğleden sonra üç millik Brown Advisory Acemi Takibi için nokta 4-1 civarında.

Grangeclare West, altı güçlü sahanın dördüncü favorisiydi ancak altı uzunlukta kolay bir başarı kaydetti.

Mullins, “Bunu beklemiyordum” dedi. “İyi koşacağını düşünmüştüm ama bu en iyi yarıştı.

“Paul onun çok sert çekmesinden endişeleniyordu ve olduğu kadar formda olmak istiyordu çünkü üç mil boyunca kollarını dışarı çıkardı. O zeminde bunu yapmak ve bu şekilde kazanmak büyük bir performanstı. Atlayışı mükemmeldi, doğal bir kovalayıcıdır.”

Nicky Henderson’ın istikrarlı jokeyi Nico de Boinville, Cuma günü Doncaster’da engellerden düşerek köprücük kemiği yaralanmasından şüphelenildikten sonra muhtemelen kısa bir süre kenarda kalacak.

Henderson’ın sahasında 2 numara olan James Bowen, Cumartesi günü Newbury’deki Henderson sahasında iki önemli koşucuyla De Boinville’in yerini alacak: Grade One Challow Hurdle’da Willmount ve Supreme Novice Hurdle’ın ante-post favorisi Jeriko Du Reponet. Mart ayında, kartın başındaki Giriş Engelinde.

Kaptan Teague, Nicholls’u arka arkaya dördüncü Challow’a indirebilir

Willmount, Kasım ayının başlarında acemiler yarışında 13 boy net farkla sezonun şu ana kadarki en etkileyici engelli koşu çıkışlarından birini yaptı, ancak evdeki ikinci ve üçüncü atlar formun reklamını yapmak için çok az şey yaptı ve fiyatı düşük görünüyor. Cumartesi günü Newbury’deki Challow Hurdle’da Birinci Sınıf şirkete başarılı bir adım atmak için 7-4 civarında.

Paul Nicholls’un da belirttiği gibi, onun gerçekten açık favori olup olmayacağı bile tartışılabilir. Kaptan Teague (3.00) Kereste üzerinden ilk başlangıcında İkinci Sınıf seviyesinde etkileyici bir kazanandı ve bir dahaki sefere Cheltenham’da benzer bir yarışmada 5 lb ceza altında ikinci olduğunda ağırlıklarda en iyi at oldu.

Nicholls, aralarında sonraki birinci sınıf kovalayıcılar olan Bravemansgame ve Stage Star’ın da bulunduğu son üç Challow kazananını sırtladı ve Kaptan Teague için henüz erken olmasına rağmen, 100-30 civarında ahırın son zamanlardaki olağanüstü rekorunu genişletmek için çok büyük. bu yarışma.

Newbury 1.15 Venetia Williams’ın istikrarlı durumu hala güçlü durumda ve Martatör Geçtiğimiz sefer parkur ve mesafe konusunda potansiyel olarak çok faydalı bir aceminin ardından ikinci sırada yer aldığında, bu bahçeye katıldığından bu yana ilk galibiyetin yakın olduğunu göstermek için fazlasıyla yeterli gösterdi.

Haydock 1.25 Bir maraton yolculuğuna doğru atılan adım, şu andan itibaren önemli bir gelişme görebilir: Koleksiyoncu eşyası. Jonjo O’Neill’ın iğdişçiliği son kez Sandown’da üç mil boyunca kapanış etaplarında ikinci bir rüzgar yakaladı, o zamandan bu yana 1 lb düştü ve buradaki ekstra yarım mili takdir edeceği kesin gibi görünüyor.

Newbury 1.50 Engelleri aşan önden koşan testereye geçiş Bir Tonik Alın Uğursuz bir kovalamaca başlangıcının ardından parkur ve mesafe boyunca kazanma formuna geri dönüyor ve 8 lb daha yüksek bir puanla hala oldukça engelli görünüyor.

Taunton’un 2.10 Piyasa liderlerini, Queens Gamble’ı ve Casa No Mento, ancak sonuncusu geçen sefer Hereford’da 15 boy farkla bitirerek güçlü bir performans sergiledi ve bu da dengeyi Nigel Twiston-Davies’in koşucusu lehine değiştirdi.

Newbury 2.25 Gecekondu Sokağı Geçen sezon bu yarışı ikinci sırada bitirdiğinden bu yana beş başlangıçtaki en iyi performansının büyük ölçüde altındaydı, ancak bu kez ağırlıkları 5 lb daha düşük ve geçen ay 202 günlük bir aradan sonra tekrar yarışa dönerken koşuya ihtiyaç duyacaktı.

Hızlı rehber

Greg Wood’un Cumartesi tüyoları

Göstermek

Newbury 12.05 Amelia’nın Dansı 12.40 Jerido Du Reponet 1.15 Martator 1.50 Get A Tonic 2.25 Shanty Alley (nb) 3.00 Captain Teague (şekerleme) 3.35 Passing Well

Saman havuzu 12.15 Tara Tepesi 12.50 Norman Fletcher 1.25 Koleksiyoncu Öğesi,2.00 Bir Adım Üstü 2.35 Önden Başla 3.10 Mutlu ve Güzel 3.45 San Frandisco

Taunton 12,25 Mojo Ego 1,00 Centara 1,35 Hard Frost 2,10 Casa No Mento 2,45 Oyunu Kazanan 3,20 Dindin 3,55 Bireysel

Wolverhampton 3.40 Graffiti 4.15 Swinging Eddie 4.45 Verdansk 5.15 Light Up Our Stars 5.45 Starshiba 6.15 Ramon Di Loria 6.45 Ebury 7.15 Swing To The Stars

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Taunton’un 2.45 Zıplama sorunları devam etti Oyun Kazananı Bu sezon çitlerin üzerinden iki başlangıçtan sonra geri döndü ve engelli koşuya bu dönüş, şu anki hedefinden doğru bir hamle gibi görünüyor.

Newbury 3.35 İyi Geçiyor Kovalamaca kariyerine güçlü bir başlangıç ​​yaptı ve Kasım ayında Lingfield’da Heva Rose’u – hem öncesinde hem de sonrasında kazanan – yenilgisinin ardından 3 lb’lik bir artış fazlasıyla adil görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir