Kıdemli Tory Milletvekili, İçişleri Bakanı James Cleverly’nin flörtüne tecavüz şakasının ‘kadın düşmanı’ ve ‘çok kötü yargılanmış’ olduğunu söyledi | Siyaset Haberleri

Kıdemli bir Muhafazakar milletvekili Sky News’e, içişleri bakanının flörtüne tecavüz şakasının “kadın düşmanı” ve “çok kötü yargılanmış” olduğunu söyledi.

James Akıllıca sonra özür diledi “ironik bir şaka” yapmak İçişleri Bakanlığı’ndan saatler sonra karısının içkisine tecavüz ilacı koymasıyla ilgili açıklanan planlar yükselişi engellemek için.

İstifa çağrılarıyla karşı karşıya kaldı ancak Downing Street, Rishi Sunak’ın özrünün ardından “konunun kapandığını düşündüğünü” söyledi.

Yorum hakkında soru sorulan Muhafazakar Milletvekili Dame Caroline Dinenage, Sky News’e şunları söyledi: “Bunun çok yanlış değerlendirilmiş bir yorum olduğunu düşünüyorum. Ama demek istediğim, James’in bu yorumun sahibi olduğunu ve özür dilediğini düşünüyorum.

“Sanırım o anlıyor ve aslında James’i sosyal medyada takip eden herkes onun karısına ne kadar derinden aşık olduğunu ve ne kadar harika bir ilişkileri olduğunu görecek.

“Yani biliyorsun, sanırım özür diledi, devam edelim.”

‘Hepimiz pişman olacağımız şeyler söylüyoruz’

Rolü göz önüne alındığında bu tür yorumlarda bulunup bulunmayacağı sorulduğunda Dame Caroline, bunun “tamamen pişmanlık duyduğundan” emin olduğu “düşünmeden, aptalca bir açıklama” olduğunu söyledi.

Avam Kamarası Kültür, Medya ve Spor Komitesi başkanı ve Kadın ve Eşitlik Komitesi üyesi Dame Caroline şunları ekledi: “Yani hepimiz pişman olduğumuz şeyler söylüyoruz.

“Çok yanlış değerlendirildi ve biliyorsunuz, kadın düşmanı bir yorumdu. Ama umalım ki o bunu öğrenmiştir ve yolumuza devam edebiliriz.

“Bu, İçişleri Bakanlığı’nın halletmesi gereken tüm gerçekten önemli konuların yerini almamalı.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


2:32

Cleverly’e istifa çağrısı

Bay Cleverly bu yorumları geçen hafta 10 Numara resepsiyonunda yapılan özel bir görüşme sırasında yaptı.

Sunday Mirror gazetesinin haberine göre, içişleri bakanı kadın misafirlere “her gece içkilerine biraz miktarda Rohypnol eklenmesinin” “biraz bile olsa aslında yasa dışı olmadığını” söyledi.

Bay Cleverly ayrıca, uzun bir evliliğin sırrının, eşinizin “her zaman hafif sakinleştirici kullanan ve böylece dışarıda daha iyi erkeklerin olduğunu asla fark edemeyen biri” olmasını sağlamak olduğunu söyleyerek şaka yaptı.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
2024’ün Birleşik Krallık siyaseti açısından neler sunabileceği
Onur sistemi nedir ve avantajları nelerdir?

Downing Caddesi’ndeki resepsiyonlarda yapılan konuşmaların genellikle kayıt dışı olduğu anlaşılır, dolayısıyla kaynak göstermek veya alıntı yapmak için değil, ancak Sunday Mirror Bay Cleverly’nin konumu ve konusu nedeniyle bu geleneği bozmaya karar verdi.

Bakanın müttefikleri, yorumlarının özel bir ortamda yapıldığını ancak bakanın bunların uygunsuz olduğunu kabul ettiğini söyledi.

İçişleri bakanının bir sözcüsü şunları söyledi: “Her zaman özel bir görüşme olarak anlaşılan bu konuşmada, ani artışla uğraşan içişleri bakanı James, açıkça ironik bir şaka olduğu açıkça anlaşılan bir şey yaptı ve bunun için özür diledi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir