Kenneth Mitchell: Star Trek ve Marvel oyuncusu Kenneth Mitchell 49 yaşında öldü | Entler ve Sanat Haberleri

Kaptan Marvel ve Star Trek dizilerinde rol alan aktör Kenneth Mitchell hayatını kaybetti.

49 yaşındaki oyuncuya, beş buçuk yıl önce motor nöron hastalığı olarak da bilinen ALS teşhisi konuldu.

Ailesi Instagram’dan yaptığı açıklamada Mitchell’in “dokunduğu tüm kalplere ilham veren bir sanat eseri” olduğunu söyledi.

Mitchell, baş karakterin babası Joseph Danvers’ı canlandırdığı Captain Marvel da dahil olmak üzere çeşitli TV şovları ve filmlerinde rol aldı.

Toronto’da doğdum, KanadaMitchell, aktris Susan May Pratt ile evliydi ve çiftin iki çocuğu vardı.

2020 yılında People dergisine verdiği röportajda ALS hastası olduğunu açıklamış ve akülü tekerlekli sandalye kullandığını söylemişti.

Instagram’daki gönderide ailesi, onu “umut arayan, hayalperest, hayallere inanan, futbolcu, sahil yürüyüşçüsü, ayı kucaklayıcı… ve her şeyden önemlisi gururlu bir baba” olarak anıyor.

Şöyle eklediler: “Nezaketle, saflıkla ve belirli bir aptallıkla patlayan dev bir yıldız gibi, onun yörüngesine çekildiniz.

“Yakalandıktan sonra Kenny sizi pozitifliğe, şefkate, düşünceliliğe ve neşeye boğabilir ve çok sevildiğinizi hissetmenizi sağlayabilir.”

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Oppenheimer sezon hakimiyetini ödüllendirmeye devam ediyor
Pete Doherty, ‘eroin kullandığında daha sağlıklı’ olduğunu söyledi

Mitchell’in ailesi ayrıca, onun beş buçuk yıl boyunca ALS nedeniyle nasıl “bir dizi korkunç zorlukla” karşılaştığını, her birinin zarafet ve dolu dolu bir yaşam sürme kararlılığıyla aşıldığını anlattı.

Motor nöron hastalığının en yaygın şekli olan ALS, beyindeki ve omurilikteki uzman sinir hücrelerinin düzgün çalışmasının durmasına neden olan ilerleyici bir nörodejeneratif hastalıktır.

Aynı zamanda, 1939’da bu durumu geliştirdikten sonra emekli olmak zorunda kalan ünlü New York Yankees beyzbol oyuncusundan sonra Lou Gehrig hastalığı olarak da bilinir.

Hastalığı olanlar yürüme, konuşma, yutkunma ve nefes almada zorluk yaşayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir