Kanal 4, reklamlarda yaşanan kriz nedeniyle daha derin işten çıkarmaları açıklayacak | İş haberleri

Kanal 4, yayın reklamcılığı pazarındaki keskin gerilemenin ortasında bu hafta beklenenden daha derin işten çıkarma planlarını açıklayacak.

Sky News’in edindiği bilgiye göre devlete ait yayıncı, Pazartesi günü yaklaşık 250 kişiyi işten çıkaracağını açıklayacak; bu rakam, 1.300’den fazla kişiden oluşan tam zamanlı iş gücünün %15’inden biraz fazlasına denk geliyor.

Sektör kaynakları bu hafta sonu, maliyet kesintisine ilişkin daha önceki raporlara uygun olarak işten çıkarılan kişi sayısının yaklaşık 200 olacağını, ancak ilave 50’ye yakın pozisyonun da CEO Alex Mahon tarafından görevden alındığını söyledi.

1982 yılında yayın hayatına başlayan ve geçen yıl özelleştirilmesinin eşiğine gelen Kanal 4’ün tarihindeki en büyük kan dökülmesi bekleniyor.

Bakanlar sonuçta şirketin satılmamasına karar verdi Bir müzayedeyi denetlemek için JP Morgan’dan bankacılar kiralamış olmasına rağmen.

Bu haftaki işten çıkarmalar Gogglebox ve Great British Bake-Off yapımcısındaki çeşitli departmanları etkileyecek.

Bayan Mahon, reklam pazarındaki düşüşü şirket için “piyasa şok bölgesi” olarak nitelendirdi.

Channel 4 sözcüsü, “tamamen ticari olarak finanse edilen ve kendine güvenen, ikonoklastik programlar ürettiği ve Birleşik Krallık’ın yaratıcı ekonomisi için muazzam değer ürettiği bilinen bir yayıncı” olduğunu söyledi.

“Her kuruluş gibi biz de kısa vadede son derece belirsiz bir ekonomiyle ve uzun vadede tamamen dijital bir kamu hizmeti yayıncısı olma yolunda dönüşümümüzü hızlandırma ihtiyacıyla uğraşmak zorundayız.

“Sonuç olarak, doğrusal kanallar işimizden ayrılmaya devam etmemiz ve daha yalın bir organizasyon haline gelmek için operasyonlarımızı basitleştirmemiz gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir