Kaderin trajik cilvesi olarak, bu Lotus’ta elektrik sorunlarına Toyota parçaları neden oluyor

Modern Lotus araçlarıyla ilgili meraklılar arasında paylaşılan ortak bir bakış açısı, İngiliz yapımı parçaların sık sık kırılabilmesine rağmen Toyota tarafından tedarik edilen parçaların güvenilir olmasıdır. 2013 Evora’nın sorunlarını belgeleyen bu video, bazen Toyota parçalarının bile sorunlara neden olabileceğini gösteriyor.

Bu Evora geldi Araba Sihirbazı çünkü otomatik şanzıman hareket halindeyken vitesten çıkıp boş vitese geçiyordu. Bu Lotus’un ortaya monteli motor ve vites kutusunun o döneme ait birçok Toyota ürününde yaygın olarak bulunduğunu belirtmekte fayda var. Aslında 3,5 litrelik Toyota 2GR-FE V6, 2000’lerin ortasından 2010’lara kadar Camry, Avalon, Sienna ve diğer araçlarda bulabileceğiniz bir şeydir. Daha sonraki Evora varyantları, aşağıda resmedilen 410 beygir gücündeki GT410 versiyonu gibi, bu motorun süperşarjlı bir versiyonunu kullanıyor.

İstenmeden boşa vitese geçiş gerçekleştikten sonra araç, sürücünün başka bir vitese geçmesine izin vermez. Sürücü, Park’a ulaşmadan motoru kapatmak için anahtarı da çeviremiyor. Sorunu geçici olarak çözmek için bir tarama aleti kullanmanız veya pili çıkarmanız gerekir. Ancak sorun sonunda geri geliyor.

Bu Lotus üzerinde çalışmak cehennem gibi bir iş gibi görünüyor çünkü ortaya monte edilen motora çok az erişim var. Önünde bir güvenlik duvarı ve arkada küçük bir depolama alanı var. Giriş, V6’nın silindirlerinin tamamını görmenizi engeller.

Saatler süren teşhisin ardından teknisyenler sorunun aslında şanzımanın kendisinden ziyade Toyota tarafından sağlanan kablo demetindeki bir sorundan veya bozuk bir modülden kaynaklandığına inanıyorlar. Tesadüfen, bu koşum takımları 2010’ların başlarından beri Toyota’lar için bilinen bir başarısızlık noktasıdır. Sorunu çözmenin tek yolu onu değiştirmektir.

YouTube yorumlarından biri, kendi Evora’sında bu sorunu yaşadığını bildirdi “Aynı Lotus’um vardı. Benzer sorun. ECU’ya giden topraklama kablosunun gevşek olduğu ortaya çıktı. Motor ısındığında, gevşek zemin titreşiyor ve kayboluyordu. iletişime geçin” diye yazdı kişi.

Bu çağın Toyota’sına sahip olan forumlardaki kişiler, birden fazla soruna yol açan çeşitli kablolama sorunlarını bildiriyorlar. Örneğin, bir kişi 2012 Sienna’sı şöyle diyor: “Şu ana kadar arızalar ışıklar, pencereler, kilitler, elektrikli kapılar/asansör, alarm ile sınırlıydı. Bazen hiçbir şey çalışmıyor, bazen hepsi çalışıyor, bazen de birkaç şey çalışıyor.” Benzer şekilde, 2013 Camry sahibi biri de sorun olduğunu iddia etti. motor çalışmıyor ve gösterge ışıkları çalışmıyor. Henüz başka bir hesap iddia ediyor flaşörler çalışmıyor ve motor duruyor.

Dolayısıyla, tüm Toyota parçalarının onu yarı güvenilir hale getireceğini düşündüğünüz için modern bir Lotus düşünüyorsanız, biraz daha araştırma yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir