Kabus Gibi Alaska Gezisi Van’da Yaşam Macerasının Her Zaman Eğlenceli ve Oyun Olmadığını Gösteriyor

Minibüs hayatını cennet gibi bir macera olarak yücelten birçok video görüyoruz, ancak yolda yaşamak her zaman eğlenceli bir zaman değil. Rüzgarın -60 Fahrenheit dereceye kadar düştüğü bir kar fırtınasında kırsal Alaska’da yüzlerce kilometre yol kat ettiğinizi ve aniden yolda bir karibuya çarptığınızı hayal edin. Truck House Life YouTube kanalından Tim Johnson için gerçek bu.

Johnson’ın teçhizatı, kargo yatağı yerine küçük bir ahşap kabinle donatılmış, 1990’lardan kalma 7,3 litrelik Power Stroke turbodizel V8 motora sahip dokuzuncu nesil bir Ford F-350’dir. Yatak ve fırın dahil, yolda yaşamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Salı günü kanalında yayınlanan bir videoda Johnson, Arktik Okyanusu yakınındaki küçük bir kasaba olan Deadhorse’a ulaşmayı hedefliyor. Burası öncelikle Alaska’nın kuzey ucundaki Prudhoe Körfezi petrol sahalarında çalışan insanlar için bir durak noktasıdır. Kışın kutup gecesi, yazın gece yarısı güneşi ve kuzey ışıklarını görmek gibi şeyleri deneyimlemek için de bazı turizmler var.

Yol ve hava koşulları sürüşü kabusa çeviriyor. Şiddetli rüzgarlar ve kar fırtınası, önündeki yolu sınırlı görmesine neden oluyor. Yolda yer yer kar sürükleniyor ve Johnson diğer kamyonların kestiği yolu takip etmek zorunda kalıyor. Bu, genellikle gördüğümüz idealize edilmiş kamyonet hayatı dünyasından çok uzak.

Berbat havayı atlattıktan sonra Johnson, Ulaştırma Bakanlığı istasyonuna ulaşır ve beş enkaz halindeki kamyonun yolu kapatması nedeniyle geçidin kapalı olduğunu öğrenir. Geri dönmek zorunda. Ancak DOT’tan iyi bir adam, Johnson’a ileride işlerin ne kadar kötü olduğunu göstermeyi teklif ederek ona aşılmaz katliama daha yakından bakmasını sağlar.

Ancak dönüş yolu hiç de kolay değil. Videonun 44. dakikasında Johnson normal bir şekilde ilerlerken aniden yol boyunca yürüyen bir ren geyiği sürüsüyle karşılaştı. Asfalt o kadar buzlu ki zamanında yavaşlayamıyor ve birine çarpıyor. İyi haber şu ki, hayvan kaçıyor ve kamyonun koruma demiri darbeyi hasar almadan absorbe ediyor.

Kar fırtınası ve dondurucu rüzgar, bu sürüşü heyecan verici bir maceradan ziyade tehlikeli bir yolculuğa benzetiyor. Üstelik sadece yolun geçilmez olması nedeniyle bu şartlarda yüzlerce kilometre yol kat etmek, hedefe bu kadar yakın olmak bizi mahveder. Ancak Johnson bunu umursamıyor gibi görünüyor ki bu da sahip olunması gereken iyi bir tutum.

Bu, Johnson’ın yolculuğunu konu alan üç bölümlük serinin son bölümüdür. Diğer iki bölüm Toplam yaklaşık bir buçuk saat. Hareketli yaşam alanınızda dünyayı dolaşmayı düşünüyorsanız beklentilerinizi düzene koymak için üç videoyu da izlemenizi öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir