Kabine bakanı: Mülteci kampının bombalanması ‘Hamas’la savaşın gerçeği’ | Siyaset Haberleri

Bir kabine bakanı, Gazze’deki bir mülteci kampının bombalanmasının Hamas’la savaşın “gerçeği” olduğunu ve İsrail’in uluslararası hukuk çerçevesinde işlediğini söyledi.

Oliver Dowden, Salı günü Jabalia mülteci kampında apartmanlara saldırı yapıldığını kabul eden İsrail Savunma Güçlerini (IDF) savundu.

IDF Hamas komutanını hedef aldığını ve öldürdüğünü söyledi Adı İbrahim Biari’ydi ancak hastane yetkilileri patlama sonucunda 50’den fazla Filistinlinin de öldüğünü söyledi.

İsrail-Gazze son durumu: Kalabalık Refah sınır kapısında toplanıyor

Resim:
İsrail’in Jabalia mülteci kampına saldırısında Filistinliler kayıp arıyor

İsrail’in uluslararası hukuku ihlal edip etmediği sorulduğunda Bay Dowden, Sky News’e şunları söyledi: “Bu, Hamas gibi bir örgütle yaşanan çatışmanın gerçeğidir.

“Hamas, 1000’den fazla masum İsrailli erkek, kadın ve çocuğu soğukkanlılıkla katletmiş, şimdi de sivil halkın arasına saklanmaya çalışan bir terör örgütüdür. Bu çok zor bir çatışma.

“İsrail hükümetini uluslararası hukuka uymaya çağırmaya devam ediyoruz. İsrail hükümetinin sivillerin arasında saklanan bir düşmana karşı bunu yapmaya devam ettiğine inanıyorum.

“Bu, bu korkunç çatışmanın korkunç doğasıdır.”

IDF, Biari’nin liderlerden biri olduğunu söyledi İsrail’deki katliamlar Geçen ayın başlarında İsrail güçlerinin bölgeye girmesinden bu yana Hamas’ın muharebe operasyonlarının “ana lideri” olmuştu. Gazze.

Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırılarından bu yana İsrail bir bombalama kampanyası başlattı ve temel hizmetlerin Gazze’ye girişini engelledi. kara saldırısı Militan grubu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

IDF sözcüsü Yarbay Peter Lerner, Sky News’e sivil kayıpların “gerçekten trajik” olduğunu ancak Hamas’ın “ortadan kaldırılması gerektiğini” söyledi.

“Hamas’ı yok etmeye ve rejimini ortadan kaldırmaya kararlıyız” dedi. “Kaç kişiyi feda etmeye hazır olduklarını sormalıyız.”

En Son Politika: Rishi Sunak’ın COVID konusunda ‘gurur duyulacak çok şeyi’ var

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Kalabalık Gazze’den Refah kapısına girdi

Yüzlerce Filistin yanlısı protestocunun katılımıyla, Gazze’deki insani krizin daha da büyümesini önlemek için ateşkes yönünde yaygın çağrılar yapılıyor. Bu talebi dile getirmek için dün gece Liverpool Street istasyonunda toplandık.

Gazze’nin Hamas yönetimindeki sağlık bakanlığı, çatışmaların başlamasından bu yana Filistinliler arasındaki ölü sayısının 8.000’i geçtiğini söyledi.

Birleşik Krallık hükümetinin tutumu, yardımların 25 millik şeride ulaşabilmesi ve İngiliz vatandaşlarının kaçabilmesi için çatışmalarda “duraklamalar” yapılması yönünde.

Bu aynı zamanda İşçi Partisi’nin resmi tutumudur – gerçi Sir Keir Starmer duruşunu defalarca savunmak zorunda kaldı İşçi Partisi’nin üst düzey isimleri giderek daha fazla safları bozuyor.

Devamını oku:
Sadiq Khan, Suella Braverman’ı Filistin yanlısı protestolara karşı ‘duruş yapmakla’ suçluyor

Eski gölge bakanı Fabian Hamilton, bugün ateşkes çağrısında bulunan son milletvekili oldu ve “Gazze’de sivil hedeflerin bombalanmaya devam edilmesinin uluslararası hukuka ilişkin ciddi soruları gündeme getirdiğini” söyledi.

Bu, Mısır’a giden Refah sınır kapısının nihayet açılmasının beklendiği dönemde geldi yabancı uyrukluların Gazze’den ayrılmasına izin vermekve içeri girmek için daha fazla yardım için.

Dışişleri Bakanı James Cleverly, Birleşik Krallık sınır ekiplerinin “İngiliz vatandaşlarına yardım etmeye hazırız” gidebildikleri anda”.

“Hayat kurtaran insani yardımın Gazze’ye mümkün olan en kısa sürede ulaşması hayati önem taşıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir