John Hennessey’nin Cadillac CTS-V Wagon’u ve Mitsubishi 3000GT VR4’ü Var

Hennessey Performance, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük otomotiv tunerlerinden biridir. Şirketin kurucusu John Hennessey’nin heyecan verici bir araba koleksiyonuna sahip olması mantıklı geliyor. Bu videoda bunlardan birkaçını gösteriyor.

İlk olarak 1969 model Oldsmobile 442 Cabrio var. Benzer bir araç onun ilk arabasıydı, ancak bu, 60. yaş günü için ailesinden bir hediyeydi. Bir Olds olarak bu araba, o zamanın Chevrolet veya Pontiac kas arabalarıyla karşılaştırıldığında lüks açısından bir adım öndeydi. Donanım seviyesine bağlı olarak birden fazla V8 motor mevcuttu. Ancak Hennessey, arabasının kaputunun altında hangi motorun bulunduğunu belirtmiyor.

Hennessey’in ayrıca 1991 model Mitsubishi 3000GT VR4’ü var. Bu sıradan bir araç ama bunun gibi arabalarla uzun bir geçmişi var. Pikes Peak’te bir yarış koştu ve Bonneville Salt Flats’teki sınıf için saatte 177 mil rekorunu kırdı. Hennessey’e göre Porsche 959’un fakir bir adama özgü versiyonunu yapmaya çalıştı.

Koleksiyonun bir parçası 1000 beygir gücünde, çift turbolu 2005 Dodge Viper’dır. Hennessey bunu başlangıçta Remax emlak şirketinin kurucusu için inşa etti. Bu kişi bir Venom F5 Roadster almaya karar verdi ve anlaşmanın bir parçası olarak bu arabayı takasa teklif etti. Hennessey, sahibini bu işe aldı.

Ayrıca Hennessey’in 2014 Cadillac CTS-V vagonu da var. Daha önce koleksiyonunda bulunan bir arabaya benziyor. Hatta çocuklarını okula bile götürdü. Susturucuların önündeki boşaltma valfleri, çocukları süperşarjlı V8’den gelen ham sesi duymak istediğinde motorun ciddi anlamda kötü sesler çıkarabileceği anlamına geliyordu.

Grubun sonuncusu Hennessey’in kendi Venom F5’idir (Revolution Roadster versiyonu yukarıdaki galeridedir). İnci beyazı bir gövdeye sahiptir. John arabayı satışa çıkarmayı düşündüğünü söylüyor Bir Fragman Getir çünkü aile koleksiyonu için bu arabalardan bir tane daha üretimde. Araçları üreten şirketin de sahibi olduğunuzda bunlardan ikisine sahip olmanın muhtemelen hiçbir anlamı yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir