Jeremy Clarkson, Mark Drakeford savunmayı başlatırken Galler’in ağaç dikme politikasını ‘tamamen aptalca’ olarak nitelendiriyor | İngiltere Haberleri

Galler’in ilk bakanı, çiftçilerin hükümet finansmanıyla “ne yapacaklarına karar vermelerine” izin verilemeyeceğini söyledi.

Mark Drakeford bir basın toplantısında Gal halkının “yatırımından geri dönüş alma hakkına sahip olduğunu” söyledi.

Protestolar gerçekleşti karşısında Galler Son haftalarda, devam eden bir istişarenin konusu olan tartışmalı yeni bir finansman planı nedeniyle.

Yayıncı Jeremy ClarksonCotswolds’ta bir çiftliğin sahibi olan Wendy, hafta sonu tartışmaya girdi ve politikayı “tamamen aptalca” olarak nitelendirdi.

Sürdürülebilir çiftçilik planı (SFS), temel ödeme planının yerini alacak ve çiftçilerin belirli çevresel yükümlülükleri yerine getirmesini gerektirecek.

Bunlardan biri çiftçilerin arazilerinin %10’una ağaç dikmesi zorunluluğudur.

Bu yalnızca koşulların izin verdiği araziler için geçerli olsa da çiftçi sendikaları bunun sektörün geleceği üzerindeki etkisi konusunda endişeli.

Yeni düzenleme ne anlama gelecek?

Galler hükümeti önerilerinin etkisine ilişkin araştırma yaptırdı.

Etki değerlendirmesi önceki 2022 taslak tekliflerine dayanmaktadır.

Bu değerlendirme, Galler’deki hayvan sayısında %10,8’lik bir azalma ve çiftçilik işletme gelirinde 199 milyon £’luk bir kayıp öngörüyordu.

Galler’deki çiftlikler iş gücünde %11’lik bir kesinti görebilir; bu da mevcut istihdam seviyelerine göre 5.500 iş kaybına denk gelecektir.

Bay Drakeford gazetecilere, İngiltere’nin Galler’den ayrılma kararı almasının ardından Galler’deki çiftçiler için yeni bir finansman planının oluşturulmasının “kaçınılmaz ve kaçınılmaz” olduğunu söyledi. Avrupa Birliği.

“Galler hükümeti burada, Galler’deki çiftçileri desteklemeye devam etmek istiyor, ancak pazarlık, çiftçilerin çiftçilerin ne düşündüğünü yapması için halkın elini cebine atıp milyonlarca poundu masaya koyması olamaz. bununla yapmak hoşuma gidiyor” dedi.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Sunak’ın GB News’e çıkışı araştırıldı
Sıcaklıklar düşerken İngiltere’de kar mümkün
Yüzlerce kişi ‘saçma yasa’yı topluca ihlal ediyor

“Çiftçilik dünyasından bazı sesler, parayı halkın ödemesi gerektiğini ve çiftçilerin ne yapacaklarına karar vermesi gerektiğini savunuyor.

“Bu pazarlık olamaz ve çiftçi topluluğundaki seslerin büyük çoğunluğu olan duyarlı sesler, geleceğe birlikte bakmamızın yolu bu olamayacağını anlıyor.”

Sky News, yanıtları için Galler çiftçi sendikalarıyla temasa geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir