Jamie Dornan: Zehirli kıllı tırtıllar Portekiz’de golf gezisi sırasında yıldızı hastaneye kaldırdı, dostum açıkladı | Entler ve Sanat Haberleri

Tedaviye ihtiyacı olan bir arkadaşının söylediğine göre Hollywood yıldızı Jamie Dornan, geçen yıl Portekiz’de golf tatili sırasında zehirli tırtıllarla temas ettikten sonra hastaneye kaldırılmıştı.

Kuzey İrlandalı aktör, The Good, The Bad And The Unexpected podcast’inde hikayeyi anlatan gazeteci ve eski şov dünyası editörü Gordon Smart’ın da aralarında bulunduğu bir grupla tatildeydi.

Hem kendisinin hem de Dornan Önceki gün golf sahasında şarap ve espresso martini de dahil olmak üzere alkol içtikten sonra hastalandı.

Smart, sol kolunda ve elinde karıncalanma da dahil olmak üzere semptomları ilk fark eden kişinin kendisi olduğunu, bu yüzden gizlice kalp krizi geçirebileceğinden korkarak bir tıp merkezine gittiğini ve üç arkadaşını geride bıraktığını söyledi.

Kendisine kalp atış hızının dakikada 210 atış olduğu söylendi ve İngiliz Kalp Vakfı’na göre normal dinlenme kalp atış hızının dakikada 60 ila 100 atış arasında olması gerektiğini söyledi ve bir Uber’e bindirilerek hastaneye kaldırıldı.

“Uber’im var, bayıldım ve bir makineye bağlı bir hastane yatağında uyandım ve bir doktor bana ‘Ne yapıyorsun genç adam?’ dedi.”

‘Bu iyiye işaret değil’

Doktor Smart’tan önceki gün içtiği içeceklerin ayrıntılarını vermesini istediğini söyledi; o da görünüşe göre Dornan’ın hastane yatağında yuvarlanarak yanından geçtiğini gördü.

Smart, “Onun benimle aynı durumda olmasının iyiye işaret olmadığını düşündüm” dedi. “Bu noktada beni bir saniyeliğine sakinleşmem için odada bıraktılar.”

Doktor olan babasını aradığını ve babasının, tükettikleri diğer alkolün üzerine altı adet espresso martini içtikten sonra kafein zehirlenmesi geçirebileceğini söylediğini söyledi.

Smart, “Bir nevi atlatmak zorunda kaldım” dedi. “Oldukça korkutucu bir zamandı.”

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Reese Witherspoon kar yiyor ve insanlar mutlu değil
Tatillere ilham veren TV kanalları

Her ikisi de taburcu olduktan sonra Dornan, Smart’ın gruptan ayrılmasından kısa bir süre sonra uzuvlarında uyuşukluk hissetmeye başladığını söyledi.

Yaklaşık bir hafta sonra Smart, kendilerine bakan doktordan bir telefon aldığını söyledi.

“Bakın, espresso martini bir yana, golf sahasında herhangi bir aşamada tırtıllarla temasa geçtiniz mi?” dedi. Smart, doktorun kendisine tırtıllarla ilgili bir Portekiz gazetesi makalesinin bağlantısını gönderdiğini söyledi.

“Portekiz’in güneyindeki golf sahalarında insanların köpeklerini öldüren ve 40’lı yaşlarındaki erkeklere kalp krizi geçiren tırtılların olduğu ortaya çıktı.”

Tırtıllar zehirli bir protein içerir

Smart, görünüşe göre çiftin kıllı bir alay tırtılıyla temasa geçtiğini söyledi.

“Ondan canlı çıktığım için çok şanslıydım. İşte benim hikayem. İyi haber şu ki aşırı dozda kafein değildi, akşamdan kalma değildi. Zehirli, toksik bir tırtıldı.”

Smart, Dornan’ın da bu zorlu süreçten sağ kurtulduğunu ve görünüşe göre hastane personeliyle bir selfie çekmeyi bile kabul ettiğini söyledi.

Smart hikayenin sonunda “Kalp krizi geçirdiklerini düşündüğünüzde Hollywood yıldızlarından selfie istemeyin” diye şaka yaptı. “Bu acımasızcaydı, değil mi? O da yaptı. İyi adam, iyi adam. Resmi o yaptı.”

Doğa Tarihi Müzesi’ne göre kese tırtılları tüylerle kaplıdır ve gruplar halinde hareket ederler, bu nedenle isimleri de ağaçlardaki veya yerdeki kimyasal ve dokunsal sinyalleri takip ederek yaprakları bulup tüketirler.

Müzenin internet sitesinde “Bu onlara sayıca güvenlik sağlıyor ve ince tüylerle kaplanmaları savunmalarını daha da güçlendiriyor” diyor. “Kıllar olarak bilinen bu kıllar, insanlarda ve hayvanlarda döküntülere, tahrişe ve nefes alma zorluklarına neden olabilen, thaumetopoein olarak bilinen toksik bir protein içerir.”

Grinin Elli Tonu filmlerinin yanı sıra Belfast ve Özel Savaş ve The Fall ve The Tourist gibi TV dizileriyle tanınan Dornan, olay hakkında henüz yorum yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir