İşte Cybertruck’ı Gerçekte Süren İnsanlar Ne Diyor?

Tesla Cybertruck teslimatları nihayet Perşembe günü büyük bir etkinlikle başladı. Şirket yalnızca bir avuç dolusu pikap teslim etti, dolayısıyla bu hafta bunları şehrinizin her yerinde görmeyeceksiniz. Tesla ayrıca birkaç yıl önce basın departmanından da kurtuldu, bu nedenle pek çok yayının paslanmaz çelik canavarın direksiyonuna geçme şansı olmadı. Ancak bunu yapan birkaç kişi etkilenmiş gibi görünüyordu. Bakalım Cybertruck hakkında ne düşünüyorlar.

“Dış görünüşü aslında Tesla’nın yeni yaratımının en az çirkin kısmı.”

Jason Cammisa’nın Cybertruck’a derinlemesine dalışı mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. Kamyonun metal gövdeli, kaldırılmış bir Model S olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Akü teknolojisine, kablolu yönlendirme sistemine ve Cybertruck’ın tam 48 volt mimariye güncellemesine bakışı, bunun çok daha az çarpıcı bir tasarım olduğunu ve daha çok kamyonun geleceğine dair çarpıcı bir vizyon olduğunu gösteriyor. Sadece bu da değil, aynı zamanda çamur lastiklerinde bile drag yarışında dört motorlu Rivian R1T ve GMC Hummer EV SUT’tan daha hızlıdır. Cammisa, sürüş tarzından ve çevikliğinden derinden etkilenmiş görünüyor ve bu, fiziksel yedeklemesi olmayan teknolojiye sahip ilk araç olsa bile, bir direksiyon arızası olasılığı konusunda hiçbir çekincesi yok. Ayrıca, onu çarpışma anında daha da sağlam ve güvenli kılan çelik yapı var.

“Cybertruck, Elon’un beyninin karanlık girintilerinden çıkan, pek mantıklı olmayan ama sinirlilik ve tuhaflığı tamamen yeni bir seviyeye taşıyan, yuvarlanan bir bilim kurgu filmi aksesuarı.”

Tüm istatistikleri raporlamanın yanı sıra, En İyi Vites Cybertruck’un geliştirme sürecini incelemek için Tesla Baş Tasarımcısı Franz von Holzhausen ve Araç Mühendisliği Başkan Yardımcısı Lars Moravy ile bir araya geliyor. Elon Musk ünlü bir tanesinin sahibidir. Beni Seven Casus denizaltı Lotus Esprits (işlevsel hale getireceğini söylediği bir denizaltı) ve von Holzhausen, bunun tasarımın ilham kaynaklarından biri olduğunu söylüyor. Her ne kadar ses altı mermileri durdurabilse de Moravy tamamen kurşun geçirmez olduğunu söylemiyor; Musk’ın ne kadar sağlam olduğuna dair iddialarıyla karşılaştırıldığında iyi bir sınırlama. Görünüşe göre inşaatın sertliği TGYaklaşık 7000 poundluk bir araç için gülünç hızlanma dışında en büyük çıkarım.

“Bununla ilgili bazı şaşırtıcı şeyler var; gerçekten harika bazı özellikler; kamyoncuların gerçekten beğeneceğini düşündüğüm şeyler, ama aynı zamanda bazı endişelerim var, bazı sürprizler.”

Marques Brownlee, pikap piyasaya sürülmeden çok önce üretim öncesi bir Tesla Cybertruck’ı sürme fırsatı buldu. Büyük veya eşit olmayan panel boşlukları ile ilgili sorunları ele alıyor ve bunun kısmen paslanmaz çeliğin şekillendirilmesinin çok zor olması nedeniyle her araç arasında farklılık gösterdiğini belirtiyor. Ayrıca kulpsuz kapıların buzlu koşullarda nasıl çalışacağını da merak ediyor. Tesla ona bir inçlik buzu kırmaya yetecek kadar kuvvet olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir