İşçi Partisi’nden Reeves, 10 kez sorulmasına rağmen 28 milyar sterlinlik taahhütte bulunmayacak | Siyaset Haberleri

Rachel Reeves, partisinin bir sonraki seçimi kazanması durumunda İşçi Partisi’nin yeşil teknolojilere 28 milyar £ yatırım yapma vaadini yerine getirmeyi reddetti.

tarafından 10 kez soruldu Sky News’in siyasi editörü Beth Rigby politika yürürlükte kalırsa, gölge şansölye bu soruyu geçiştirecek gibi görünüyordu.

Bunun yerine, artan devlet borcuna ve “Muhafazakar Parti’nin ekonomimize verdiği zarara” dikkat çekti ve 11 Numaranın anahtarlarını alması durumunda “kamu maliyesiyle asla hızlı ve gevşek oynamayacağına” söz verdi.

Politika canlı: Konuşmacı İşçi Partisi liderine ‘Başbakan’ dediğini itiraf ettikten sonra Starmer önemli bir iş konuşması yapıyor

Bayan Reeves ilk olarak 28 milyar sterlinlik bağış sözünü açıkladı partinin 2021 konferansındaİklim kriziyle mücadeleye yönelik harcamalarda “hiçbir tereddüt ya da gecikme” olmayacağını söyleyerek, süreçte yeşil projelere özel sektör yatırımını teşvik etti.

Ama o politikayı sulandırdı Geçen yaz bu rakamın üzerinde çalışılacak bir hedef olacağını söyleyerek, yön değişikliğinden artan faiz oranlarını ve Muhafazakarların ekonomiye verdiği “zarar”ı sorumlu tuttu.

Bu maliyetli taahhüt, Rishi Sunak’ın seçim kararı sonrasında Muhafazakarlar tarafından İşçi Partisi’nin mali sorumluluğuna saldırmak için uzun süredir kullanılıyor. hükümetin kendi yeşil taahhütlerinin bir kısmını iptal edin.

Ve son haftalarda, bazı İşçi Partili isimlerin kendilerini hükümetin eleştirisine açık bırakmak yerine plandan tamamen vazgeçmesi yönünde partiye çağrıda bulunmasıyla, bu durum pamuk ipliğine bağlı görünüyor.

Ama pazar günü gölge ticaret bakanı Jonathan Reynolds Sky News’e, takvimde gerileme yaşansa bile bunun hâlâ “hırs” olduğu konusunda ısrar etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


3:07

İklim değişikliği: İşçi Partisi ne vaat ediyor?

Beth Rigby’nin 28 milyar sterlinlik yatırım planına katılıp katılamayacağı konusunda “seçmenlerle dürüst olması” sorulan Bayan Reeves şunları söyledi: “Muhafazakarlar ekonomiyi çökertti ve ipotek faizlerini ve hükümet borçlanma maliyetlerini hızla yükseltti. Ve bu da öyle.” Yeni gelen bir İşçi Partisi hükümeti için neyin mümkün olacağını değiştirin.

“Fakat 6 Mart’ta en az bir bütçe daha olacak, muhtemelen yıl içinde yeni bir bütçe daha olacak; seçimi kazanırsak yeni gelen İşçi Partisi hükümetinin devralacağını umduğum nihai rakamları almadan önce.

“Ve borcun GSYİH içindeki payının düşürülmesi için tüm politikalarımızın mali kurallara tabi olacağı konusunda gerçekten açık oldum.”

Soruyu tekrar yanıtlaması istenen Bayan Reeves, borç ve borç alma maliyetine ilişkin endişelerini yineledi ve taahhütten vazgeçileceğinin sinyalini verdi.

“Seçmenlerin benim hakkımda bilmesini umduğum bir şey varsa o da kamu maliyesiyle asla hızlı ve gevşek oynamayacağımdır, çünkü bunu yaptığınızda aile maliyesiyle hızlı ve gevşek oynarsınız ve işletmeleri de etkilersiniz” dedi. .

“Bunu asla yapmayacağım. Önce mali kurallar gelecek ve tüm politikalarımız katı disipline tabi olacak.”

Sophy Ridge ile Politika Merkezi

Sophy Ridge ile Politika Merkezi

Sky News Pazartesi’den Perşembe’ye saat 19:00’da. Sky kanalı 501, Freeview 233, Virgin 602, Sky News web sitesi ve uygulaması veya YouTube üzerinden canlı izleyin.

Daha fazlası için buraya dokunun

Gölge şansölye, İşçi Partisi’nin yatırım yapmak istediği yeşil hidrojen, karbon yakalama ve açık deniz rüzgarı gibi bazı yeşil projelerin isimlerini verdi.

Ancak politika hakkında bir kez daha şüphe uyandırdı ve şunları söyledi: “Bu yatırımları işin yanı sıra geleceğin fırsatlarına da yapmak istiyoruz. Ancak her şeyin uygun fiyatlı olması gerekiyor.

“Sanırım insanların yüksek sesle ve net olarak duyabileceği şey, tüm politikalarımızın tamamen maliyetlendirileceği, tamamen finanse edileceği ve mali kurallara tabi olacağıdır.”

İşçi Partisi’nin 28 milyar sterlinlik rakama ulaşıp ulaşamayacağının sorulması üzerine Bayan Reeves şu yanıtı verdi: “Kesinlikle kabul ettiğim şey, kamu maliyesinin durumu… Muhafazakâr Parti’nin ekonomimize verdiği zarar, hedeflerimizi ilk ortaya koyduğumuz zamandan çok farklı.

Podcast’lerinizi aldığınız her yerde Sky News Daily’ye abone olmak için tıklayın

“Ve hükümetler ekonomiye karşı umursamazlıkları ve sorumsuzlukları nedeniyle faiz oranlarını yükselttiler. Ve bu, yeni gelen İşçi Partisi hükümetinin ne yapacağını etkiliyor.”

Gölge şansölye şu sonuca vardı: “Bütün politikalarımız ve bunu bir kez daha tekrarlayacağımı biliyorum, mali kurallara tabidir ve Yeşil Refah Planı da istisna değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir