İngiltere’nin forvet oyuncusu Ollie Watkins, spor ayakkabı platformunun desteğiyle gol atmayı hedefliyor | İş haberleri

İngiliz futbolcu Ollie Watkins, hızla büyüyen İngiliz çevrimiçi spor ayakkabı ve sokak giyimi pazarına yeni fon sağlayan bir grup yatırımcı arasında yer alıyor.

Sky News, Pazar günü Nottingham Forest’ta 2-0 mağlup olan Aston Villa’da forma giyen Bay Watkins’in, Harrods ve Harvey Nichols gibi büyük mağazalarda imtiyazlar işleten The Edit LDN’yi desteklediğini biliyor.

Geçen yıl yüksek fiyatlara 20.000 çift spor ayakkabı satan şirket, 5 milyon £’luk bir fon toplama sürecinde.

Bay Watkins ve spor yayıncısı ve eski Love Island yarışmacısı Josh Denzel, hisse satışına ilk katılanlar arasında yer alıyor.

Yılın başında, bir yatırım fonu olan Regah Ventures liderliğinde 3,9 milyon £ sermaye artırımı yapılacağını duyurdu.

Son zamdan elde edilen gelirler, The Edit LDN’nin ABD, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) dahil bölgelerdeki büyümesini kolaylaştırmak için kullanılacak.

Bay Watkins, “Spor ayakkabı kültürüne her zaman ilgi duymuşumdur ve The Edit LDN ile güçlerimi birleştirmek doğal bir adım gibi geliyor” dedi.

Edit LDN’nin son bağış toplama etkinliği, diğer alanlardaki tüketici harcamalarının baskı altına girmesine rağmen, spor ayakkabı yeniden satış kategorisinde önemli bir büyümenin yaşandığı bir dönemde gerçekleşti.

Şirket, daha önce on yılın sonundan önce şirket için 1 milyar dolarlık (808 milyon £) bir değerleme elde etmeyi planlayan Moses Rashid tarafından 2020 yılında kuruldu.

Bay Rashid, “Ollie ve Josh gibi tanıdık isimlerin yolculuğumuza katılması, platformumuzu daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmaya ve erişilemez olanı erişilebilir hale getirmeye devam ederken, The Edit LDN’nin bir sonraki harika aşamasını işaret ediyor” dedi.

“(Onlar) inanılmaz derecede destekleyici oldular ve markanın farkındalığını ve değerini artırmaya kendilerini adadılar.”

Bay Denzel şunları ekledi: “Çevrimiçi ve çevrimdışı spor ayakkabı alışverişini birleştirme ve kusursuz bir deneyim yaratma konsepti yenilikçi ve heyecan verici.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir