İngiltere 5-1 İtalya: kadınların uluslararası futbol hazırlık maçı – canlı tepki | Kadın futbolu

Önemli olaylar

Sarina Wiegman da ITV’ye konuştu: “Bütün kamp beni memnun etti. Fran (Kirby) dışında pek çok oyuncuyla oynama, seviyenin ne olduğunu görme, bazı pozisyonlardaki oyuncuları ve oyuncular arasındaki bağlantıyı görme fırsatımız oldu.

“Bence (Wubben-Moy) kesinlikle ileri bir adım atıyor çünkü çok gelişiyor. Arsenal’de her hafta bunu görüyoruz ve burada da gösteriyor. Görebildiğiniz şey pozisyonlardaki rekabetin gerçekten yüksek olduğu.”

Her zaman (duran parçalar) üzerinde çalıştık, biraz daha fazla ağırlık verdik. Bunun bir etkisi olduğunu görmek gerçekten güzel ve umarım bunu tekrar yapabiliriz.”

Paylaşmak

İki gollü Lauren Hemp ITV’ye konuştu: “Çok iyi bir performans. Topa sahip olma konusunda çok baskın olduğunu düşünüyorum. Şans eseri kabul ettik.

“Özellikle duran toplarda harika olduğumuzu düşündüm. Üzerinde çok çalıştığımız bir konuydu. Bunu beklemiyordum ama hat-trick yapmayı da umursamazdım. İki tane yeterli ama değil mi?

“Lotte Wubben-Moy takıma büyük bir katkı sağlıyor. Bugün onun harika savunma gösterisini gördük ve gol bunu zirveye çıkardı. Lotte’den harika bir performans. Kamptan gerçekten keyif aldım. Takım harika bir yerde ve kendimize güveniyoruz.”

Paylaşmak

Ve işte bir açıklama Lotte Wubben-Moy’un kollarını kavuşturduğu o açılıştaki ünlü, daha az görülen arka kafa vuruşuyla atılan bir gol.

Paylaşmak

İşte ikinci yarıdaki goller.

Paylaşmak

Maç sonu: İngiltere 5-1 İtalya

Geç bir Caruso kazısı İtalya’nın dikkat dağınıklığını ve memnuniyetsizliğini yansıtıyor. Dişi aslanlar bir kez daha galibiyete kükrüyor, hem de çok üstün bir galibiyet. Lauren Hemp iki gol attı ama Lotte Wubben-Moy’un golüyle başladı ve Ella Toone ile Rachel Daly maçı tamamladı. Wiegman 2.0, Avrupa elemeleri öncesinde iyi bir gidişata sahip görünüyor.

Paylaşmak

90+2 dakika: İtalya bazı geç girişimlerde bulundu, ancak tehlike kolaylıkla ortadan kalktı.

Paylaşmak

90 dakika: Bu Endülüs macerasına sadece üç dakika daha kaldı. İngiltere hala daha fazlasının peşinde ama Lauren Hemp’in dokunuşu ağır.

Paylaşmak

89 dakika: Kenevir ve Daly birleşince neredeyse başladığımız yerde bir köşe olacak. Bu sefer kısa sürdü. Birçoğu önde kalıyor ama asla geri dönmüyor. Kısa köşe tartışması devam ediyor.

Paylaşmak

87 dakika: Wubben-Moy, 90 sayıyı tamamlamaya çalışırken savunmadan öne çıkıyor ve bu kadar uzun süre kenarda kalan bir oyuncu için cesaret verici.

James bir şut atıyor, Giuliani’nin ayağı topu yukarı doğru sektiriyor ama… Hemp’in kafa vuruşunun uzağına. Kenevir için acı verici derecede yakın.

Paylaşmak

Güncelleme tarihi:

85 dakika: Sakinleşti mi? Yoksa başka bir hedef mi bulmaya çalışacaklar? Lauren Hemp’in isteyeceği kesin.

Paylaşmak

83 dakika: İtalya’nın geri dönüşü pek sürdürülebilir olmadı, değil mi? Birkaç parıltı, birkaç köşe. Daha sonra normal hizmete devam edildi.

Paylaşmak

81 dakika: Millie Turner, A;ex Greenwood’un yerine İngiltere adına ilk maçına çıkıyor. Lisa Boattin ve Michele Cambiaghi’nin yerine genç Guilia Dragoni ve tecrübeli oyuncu Cristiani Girelli getirildi.

Paylaşmak

80 dakika: Rachel Daly: bir gol makinesi ama yine de yeterince önemsenmiyor. Belki de sol bek de oynayabildiğindendir.

Paylaşmak

Amaç! İngiltere 5-1 İtalya (Daly, 79)

İtmeyi yapan rakibiyken James topu kazandığı için cezalandırıldı. Ancak James’in baskı yapmasının ardından İtalya, Giuliani’ye serbest vuruşu ve geri pası dağıttı ve Daly bu golü pas geçmeyecekti. Hızla gidiyor, kontrol ediyor ve slotlara giriyor.

İngiltere’den Rachel Daly takımının beşinci golünü attı. Fotoğraf: Fran Santiago/FA/Getty Images
Paylaşmak

Güncelleme tarihi:

77 dakika: İngiltere, denizaltılarından gelen daha taze bacaklarla yüksek basına devam ediyor. Kenevir geri koşuyor, hâlâ o hedefi arıyor.

Paylaşmak

75 dakika: Marbella’ya 80 kilometre uzaklıktaki güney İspanya’da gökyüzünün karardığını unutmayın. Harika bir sürüş, dünyanın güzel bir parçası. Oyuncular yedek kulübesinde battaniyelerin altında olmasına rağmen.

Paylaşmak

72 dakika: Peter Oh iletişime geçiyor: “Bonfantini ismi kulağa U2’nin solisti ile FIFA patronunun karışımı gibi geliyor. (Mikrofonu yakalar ve tek dizinin üzerine düşer.) ‘Tek dünya, tek oyun, tek hayat; yapman gerekeni yapmalısın.’”

Bazı değişiklikler:

İngiltere adına: Chloe Kelly’nin yerine Rachel Daly geliyor ve her zamanki gibi gol arıyor.

İtalya adına: Aurora Galli ve Lucia Di Guglielmo’nun yerini Annamaria Serturini ve Emma Severini aldı.

Paylaşmak

71 dakika: Neredeyse anında, Cambiaghi yine canlı bir şekilde şutunu dışarı attı.

Paylaşmak

70 dakika: Bu amaç için bağlanan iki abone; Sarina Wiegman’ın hücum derinliğinin bir işareti.

Paylaşmak

Amaç! İngiltere 4-1 İtalya (Toone, 69)

Greenwood’un topu soldan James’e doğru dörtnala koşuyor ve Toone, ayrılan Grace Clinton tarzında geç koşuyu yaparak ilk kez golle eve vuruyor.

İngiliz Ella Toone takımının dördüncü golünü attı. Fotoğraf: Naomi Baker/FA/Getty Images
Paylaşmak

Güncelleme tarihi:

68 dakika: Hala tizini arayan Hemp için dönen bir top voleyle net bir şekilde dışarı atıldı.

Paylaşmak

66 dakika: Lucy Bronze atağa geçiyor, topu kaybediyor ve bu geride boşluk bırakıyor ve Alex Greenwood, Cambiaghi’yi uzaklaştırmak için tehlikeyi iyi okuyor.

Paylaşmak

65 dakika: İngiltere değişiyor: Georgia Stanway ve Grace Clinton’ın yerini Jess Park ve Ella Toone alıyor. Clinton Marbella ve Algeciras’ı her zaman hatırlayacak, onun için baş döndürücü birkaç gün oldu.

Paylaşmak

64 dakika: İngiltere hücuma geçiyor, top taşıyıcı Lauren James ve o şiddetli bir şut atıyor ki Giuliani bunu iyi kurtarıyor.

Paylaşmak

63 dakika: Cambiaghi yine kapandı; ancak bu, iyi bir teslimatla sonuçlanmadı. Bu büyü, Avusturya maçının durağan taşlar konusunda ortaya çıkardığı endişeleri gidermedi.

Paylaşmak

62 dakika: İtalya gerçekten de bunu hızlandırdı ve bench’leri de gerçekten takımlarının arkasında duruyor. Başka bir köşe.

Paylaşmak

60 dakika: Bir İtalyan köşesi daha. Değişikliklerinden bu yana daha iyi görünüyorlar. Bu sefer hedef yine Cambiaghi ama bu kez biraz daha uzakta.

Paylaşmak

58 dakika: İngiltere orada tam hakimiyette değildi ve Cambiaghi’nin devreye girecek alanı ve zamanı vardı. Bu arada Ella Toone geliyor.

Paylaşmak

57 dakika: Sol kanatta top kaybedildikten sonra İtalya’dan gelen atak, Wubben-Moy ve Lauren James’in tehlikeyi ortadan kaldırmasını gerektiriyor. Ancak yenilen bir korner var. İlk. Yakında bir saniye geliyor.

Paylaşmak

54 dakika: Bir ceza sahası yakın dövüşü daha ve Stanway’in şutu bloke oldu.

Paylaşmak

53 dakika: Akışı durdurmaya çalışırken birkaç İtalyan değişikliği yapıldı. Skor tablosu onların bu oyunda olduklarını gösteriyor; oyun kalıpları öyle olmadığını gösteriyor.

Valentina Bergamaschi ara sıra Cecilia Salvai’ye geliyor. Michela Catena da çıkıyor ve Agnese Bonfantini oyuna giriyor.

Paylaşmak

Güncelleme tarihi:

50 dakika: Kelly topu uzaya atıyor ve inciyi vuruyor, Clinton bir koşu daha yapıyor ama oraya ulaşamıyor. Bu çok keskin bir oyun.

Paylaşmak

49 dakika: İlk yarıda olduğu gibi tüm İngiltere’nin her zaman geride uyanık kalması gerekiyor.

Paylaşmak

47 dakika: İngiltere yine önden başlıyor. Ve Kenevir İtalya ceza sahasında tökezledi, ancak herhangi bir ceza olmayacak.

Paylaşmak

46 dakika: Tekrar başlıyoruz: Jess Carter ve Lauren James, Niamh Charles ve Alessia Russo’nun yerini alıyor.

Paylaşmak

Bu gol İtalya için oldukça kolay oldu.

Paylaşmak

İşte Lotte Wubben-Moy için o özel an.

Paylaşmak

İlk yarı: İngiltere 3-1 İtalya

İngiltere’nin ikinci dakikadan itibaren hakim olduğu bir devre için uğursuz bir sondu ve Wubben-Moy’un kafa vuruşu, hiç şüphesiz popüler bir goldü. Lauren Hemp en ileri teknolojiyi, Grace Clinton ise itici gücü sağladı. Adil olmak gerekirse, kilit oyuncular orada eksik olsa da belki de savunmanın çalışmaya ihtiyacı olabilir.

Paylaşmak

Amaç! İngiltere 3-1 İtalya (Cambiaghi, 45+3)

İngiltere orta sahada topu kaybediyor ve İtalya hızlı bir şekilde kırılıyor, Niamh Charles Cantore’dan gelen düzgün bir pasın ardından Cambiaghi’yi yavaş yavaş kapatıyor. Konsantrasyon eksikliği var, cam çene.

Paylaşmak

45+2 dakika: Chloe Kelly sağdan içeri girip soldan şutunu çekiyor. Zamanında topa daha sert vurmuştu.

Paylaşmak

45 dakika: Tam bir Dişi Aslan hakimiyetine üç dakika daha eklendi ama bir dakika bekleyin, tam da Cantore’un Mary Earps’ün herhangi bir tehlikeyi ortadan kaldırma şansı olduğunu düşündüğü sırada. Takımınız hakim olduğunda gereken odaklanma budur.

Paylaşmak

43 dakika: Grace Clinton daha çok ön plana çıkıyor. Başka bir şey olmasa bile burası onun için tam bir vitrin oldu.

Paylaşmak

42 dakika: İngiltere’nin forvetleri özellikle sol kanatta çok iyiydi. Beth Mead sağ tarafı mı kaçırdı? Belki ikinci yarım dakikalar gelir.

Paylaşmak

41 dakika: Wubben-Moy ve Walsh arkada birleşiyor. Onlarınki köşelere doğru koşmanın ötesinde bir izleme özetiydi. Bu, mükemmel bir performans sergileyen Clinton’un Russo ve Hemp’ten kurtarmaya çalıştığı bir saldırıyı başlatır. Giuliani iyi bir maç çıkardı; o herhangi bir notun tek İtalyan’ıydı.

Paylaşmak

39 dakika: Bu patlamalardan bir tanesinde Clinton saldırıya uğradı. Ne kadar etkileyici bir giriş yaptı. Bu, Giuliani’nin dışarı çıkmasına izin verdiği bir şutta Greenwood’un ateş etmesi için bir şans yaratıyor.

Paylaşmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir