İngiliz futbolunun isimsiz kahramanları: Ronnie Edwards, Dean Lewington, Ian Callaghan | Futbol

Genç futbolcular listenizde (Bellingham’dan Wharton’a: 2024, 28 Aralık’ta dikkat edilmesi gereken 10 yükselen EFL yıldızı) bariz bir eksiklik vardı: İngiltere 20 Yaş Altı takımının kaptanlığını yapan Peterborough United’dan 20 yaşındaki Ronnie Edwards . Birçok Premiership ekibinin ve Avrupa’dan takımların onu transfer etmekle ilgilendiği söyleniyor. Biz Posh olarak her hafta “Rolls-Royce Ronnie”mizi iş başında izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz ve onun gitmesini görmekten üzüntü duyacağız, ancak onun kaderinde daha iyi şeyler olacağını umuyoruz.
Alan Brown
Peterborough

Bahsettiğiniz bir hikaye değil ama Noel’in ertesi günü MK Dons’ta bir futbol rekoru kırıldı: Dean Lewington kulüpteki 771. maçını oynadı; bu, bir daha kırılması muhtemel olmayan bir EFL rekoru.
Robert Gifford
Stony Stratford, Buckinghamshire

Sir Bobby Charlton’ın ölüm ilanında (29 Aralık tarihli basılı baskıda kısaltılmış biçimde tekrarlanmıştır) onun FA Kupası’nı, Futbol Ligi’ni, Avrupa Kupası’nı ve Dünya Kupası’nı kazanan tek İngiliz oyuncu olduğu belirtiliyordu. Aslında o da bu ayrımı Liverpool’dan Ian Callaghan ile paylaşıyor. Callaghan, 1966 Dünya Kupası finalinde oynamamasına rağmen kadronun bir üyesiydi ve bir kazanan madalyası aldı; ancak 2009 yılında FIFA’nın madalya ödülünü finalde oynayanlara sınırlayan kurallarını değiştirmesinden sonra.
Mike Pender
Cardiff

Guardian okurlarıyla paylaşmak istediğiniz bir fotoğrafınız mı var? Eğer öyleyse lütfen yüklemek için buraya tıklayın. Bir seçki sitemizde yayınlanacaktır. Okuyucuların en iyi fotoğrafları galerilerde ve cumartesi günleri basılı baskıda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir