Hunt, Brexit sonrası dolandırıcılık hamlesinde ödeme kurallarını gözden geçirecek | İş haberleri

Jeremy Hunt bu hafta, Brexit sonrası dolandırıcılığa karşı bir baskı olarak tanımlayacağı şekilde ödeme kimlik doğrulamasını düzenleyen kuralları gözden geçirme sözü verecek.

Sky News bunu anlıyor şansölye Çarşamba günkü sonbahar açıklamasında hükümetin AB mevzuatını yürürlükten kaldırmaya ve onu Şehir gözlemcisi tarafından denetlenecek yeni kurallarla değiştirmeye çalışacağının sinyalini verecek.

Kaynaklar, bunun şu anda 100 £ ile sınırlı olan temassız ödemelerin gözden geçirilmesini içereceğini söyledi, ancak bunda önemli bir artışın aktif olarak düşünülüp düşünülmediği belli değil.

100 sterlinlik tavan Ekim 2021’den bu yana yürürlükte ve limit 18 ay önce 30 sterlinden 45 sterline çıkarıldı.

Mali Davranış Otoritesi’nden mevcut kuralların etkinliğini değerlendirmesi istenecektir.

Ödemeyle ilgili dolandırıcılık, son yıllarda bankacılık sektörü için büyük bir sorun haline geldi.

Sky News’te daha fazlasını okuyun:
Şansölye, sonbahar beyannamesinin ardından büyük vergi kesintileri için ‘hiç boşluk kalmadığı’ konusunda uyardı

Hazine’nin, mevcut kimlik doğrulama kurallarının güncelliğini yitirdiğini ve sektörün ve düzenleyicilerin teknolojik gelişmelerden yararlanmasını sağlayacak bir çerçeveyle değiştirilmesi gerektiğini söylemesi bekleniyor.

İçeriden biri, Şansölye’nin aynı zamanda Açık Bankacılığın tüm potansiyelini ortaya çıkaracak ve tüketicilere tasarruf ürünleri gibi alanlarda daha iyi piyasa oranlarına erişmek için finansal verilerini kullanma fırsatı verecek yasa çıkaracağını söyledi.

İçeriden biri, “Bu önlemler halka ödemeleri nasıl yapacakları konusunda daha fazla seçenek sunacak ve miras alınan ve geçerliliğini yitirmiş AB yasalarını yürürlükten kaldıracak” diye ekledi.

Hazine Pazar günü yorum yapmaktan kaçındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir