Hükümetin dolandırıcılık kampanya planı bankalar arasında bölünmeye yol açtı | İş haberleri

Çevrimiçi dolandırıcılıktaki patlamanın üstesinden gelmek için yeni bir hükümet bilgilendirme kampanyası planları, büyük bankalar arasında bunun maliyeti ve potansiyel olarak çelişkili kamu mesajlarıyla ilgili endişeler nedeniyle bölünmelere yol açtı.

Sky News şunu öğrendi: Ev ofisi Geçtiğimiz haftalarda Barclays, Lloyds Banking Group ve Santander UK gibi büyük kredi kuruluşlarının yanı sıra endüstri lobi grubu UK Finance ile yaklaşık bir düzine mevcut dolandırıcılık kampanyasına katılacak bir girişim hakkında görüşmelerde bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın önümüzdeki aylarda başlaması beklenen ve televizyon reklamlarını da içeren kampanya için multimilyon sterlinlik bir bütçe ayırdığı söyleniyor.

Şehir kaynakları, İçişleri Bakanlığı yetkililerinin vergi mükelleflerinin finanse ettiği kampanyanın içeriği hakkında bilgi vermek amacıyla bazı bankalardan gizlilik anlaşmaları imzalamalarının istendiğini söyledi.

tarafından verilen bir taahhüdün ardından açıklanacak Suella BravermanGeçen yıl o zamanki içişleri bakanı Whitehall’daki kişiler endüstriden, kolluk kuvvetlerinden ve hükümetten destek aldığını söyledi.

Ancak bazı banka yöneticileri, sektör tarafından finanse edilen “Dolandırıcılığı Durdurmak İçin Beş Alın” kampanyasının önemi göz önüne alındığında, girişimin kamu parasının israfı olacağından endişe duyduklarını söyledi.

Yeni reklamların tüketicilerin dikkatini Take Five programında belirtilen “açık uyarı işaretlerinden” uzaklaştırma riskini taşıyabileceğini eklediler.

UK Finance tarafından geçen yıl yayınlanan rakamlar, üyelerinin müşterileri tarafından 2022’de mali dolandırıcılık nedeniyle 1,2 milyar £’dan fazla paranın kaybedildiğini öne sürdü.

Bir İçişleri Bakanlığı sözcüsü Sky News’e şunları söyledi: “Halkı dolandırıcılıktan korumak için güçlü adımlar atıyoruz ve suçlar Haziran 2022’ye kıyasla %13 azaldı.”

“Mayıs ayında dolandırıcılık stratejimizi uygulamaya koymamızdan bu yana, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazılarıyla dünyanın ilk çevrimiçi dolandırıcılık sözleşmesini sunduk, ulusal bir dolandırıcılık ekibi oluşturduk ve İngiltere ve Galler’deki mağdurlara yönelik gelişmiş desteği kullanıma sunduk.

“Dolandırıcılık stratejimizde söz verdiğimiz gibi, insanların dolandırıcılığı fark etmesini ve mağdur olmaktan kaçınmak için harekete geçmesini kolaylaştırmak amacıyla, kolluk kuvvetleri ve çok sayıda ortak tarafından desteklenen ulusal bir kamuoyunu bilinçlendirme kampanyasını kısa süre içinde başlatacağız.”

Sky News’te daha fazlasını okuyun:
David Cameron dünyada ‘tehlike ve istikrarsızlık’ konusunda uyardı
Manş Denizi’ni geçerek İngiltere’ye geçmeye çalışan 5 göçmen hayatını kaybetti

Birleşik Krallık Finans sözcüsü şunları söyledi: “Sahtekarlığı Durdurmak için Beş Al, insanların kendilerini sahtekarlığa karşı korumalarına yardımcı olan köklü ve etkili bir tüketici bilinçlendirme kampanyasıdır.

“Son verilerimiz, artan tüketici farkındalığının, kimliğe bürünme dolandırıcılığı gibi dolandırıcılıkların azaltılmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

“Take Five’ı İçişleri Bakanlığı’nın önümüzdeki kampanyasının tamamlayıcısı olarak görüyoruz ve dolandırıcılıkla mücadelede diğerleriyle birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir