Hırsız, Kapalı Yol İşaretlerini Görmezden Geldikten Sonra Çalınan Kia’yı Çukura Sürdü

Yukarıda gördüğünüz buruşmuş, yanmış hatchback kabuğu bir Kia Spectra 5’tir. Bunu kesin olarak söylemek zor, biliyoruz, çünkü bir hırsız arabayı bariyerleri ve kapalı yol işaretlerini görmezden geldikten sonra bir çukura sürdü ve onu baş aşağı alevler içinde bıraktı. Oregon’daki Sandlake Yolu’nun bir bölümünde heyelanın ardından.

Anlayabildiğimiz kadarıyla bu Kia hain eğlence sürücülerinin kaprislerinin kurbanı oldu. Tillamook İlçesi Şerif Ofisi’nin Pazartesi günü yayınlanan bir Facebook gönderisine göre, bu araba 21 Ocak sabahı erken saatlerde sahibinin evinden çalındı. Kazanın kesin zamanı bilinmiyor ancak Şerif’in ofisi sabah 8:00 civarında bir telefon aldı. Bu yerde “ters dönmüş ve yanan” bir arabanın içindeyim. Varışta yetkililer, yol kapalı tabelasının ve bariyerin kaldırıldığını keşfetti. Arabada kimse bulunamadığından yaralanmalarla ilgili bir bilgi yok.

Şerif ofisine göre Kia’nın sahibi kaza mahallinden yaklaşık beş mil uzakta yaşıyor. Kişi, arabanın çalındığını bildirmek için kazadan yaklaşık bir saat sonra polisi aradı ve bu noktada muhtemelen Spectra’nın akıbetini öğrendi. Polis, kaza ve hırsızlıkla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Araba hırsızlığı kesinlikle her yerde bir sorun olsa da, Tillamook County’nin yol kapalı tabelaları ve bariyerleri kaldıran insanlarla ilgili “devam eden bir sorunu” var gibi görünüyor. İlçenin batı yakası kelimenin tam anlamıyla Pasifik kıyısında heyelanlara yatkın bir bölgede yer aldığından, insanların bu tür uyarıları neden görmezden gelmeyi seçtiklerini anlayamıyoruz. Okyanus kıyısında heyelanların olduğu bir bölgede kapalı yollarda keyifle gezmek aklımızın ötesinde olduğundan, bu konuda biraz daha bilgi almak için Şerif’in ofisi ile temasa geçtik. Öte yandan bir Kia Spectra’nın çalınması da aklımızı karıştırıyor.

Yeni bilgiler ortaya çıkarırsak, bir güncellemeyle devreye gireceğiz. Bu arada, Tillamook County’deki Sandlake Yolu üzerinde manzaralı bir sürüş yapmayı planlıyorsanız bunu yapmayın. Çalışma ekiplerinin onarımlara ay sonuna kadar başlaması gerekiyor ve Mart ayına kadar da bitirilmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir