Hintli model Poonam Pandey, kanser konusunda farkındalığı artırmak için rahim ağzı kanseri tanıtım gösterisinde ölüm taklidi yaptı | Dünya Haberleri

Rahim ağzı kanseri konusunda farkındalık yaratmak için kendi ölümünü taklit eden Hintli model, tanıtım gösterisinin “gerekli” olduğunu söyleyerek eylemlerini savundu.

32 yaşındaki Poonam Pandey, 2011 yılında striptiz yapmaya söz vermesiyle şöhrete kavuştu. Hintli Kriket takımı Dünya Kupası’nı kazanırsa. O zamandan beri Bollywood filmlerinde ve realite TV şovlarında rol aldı.

Ölümünü duyuran bir açıklama Cuma günü Instagram sayfasında yayınlandı.

1,3 milyon takipçisine şunlar söylendi: “Bu sabah bizim için zorlu bir sabah. Sevgili Poonam’ımızı servikal hastalık nedeniyle kaybettiğimizi size bildirmekten büyük üzüntü duyuyorum.” kanser.

“Onunla temasa geçen her canlı formu saf sevgi ve nezaketle karşılandı.”

Bayan Pandey’in yönetim ekibi de onun ölümünü medya kuruluşlarına doğrularken, meslektaşları ve rol arkadaşları da sosyal medyada anma paylaşımları yaptı.

Ancak bazıları, sosyal medya sitesinde dört gün önce yayınlanan ve Bayan Pandey’in Goa’da gece vakti tekne yolculuğunun tadını çıkardığını gösteren görüntülere işaret ederek şüpheci yaklaştı.

Daha sonra Cumartesi günü yayınlanan bir videoda ölmediğini söyledi ve hayranlarını şaşırttığı için özür diledi.

“Evet, sahte ölüm yaptım. Aşırı, biliyorum. Ama birdenbire hepimiz rahim ağzı kanserinden bahsediyor olduk, değil mi?” Pandey dedi. “Ölüm haberimin başardıklarından gurur duyuyorum.”

“Diğer bazı kanserlerden farklı olarak rahim ağzı kanseri tamamen önlenebilir. İşin anahtarı HPV aşısı ve erken teşhis testlerinde yatıyor. Kimsenin bu hastalık nedeniyle hayatını kaybetmemesini sağlayacak imkanlara sahibiz.

“Eleştirel farkındalıkla birbirimizi güçlendirelim ve her kadının atılacak adımlar konusunda bilgilendirilmesini sağlayalım.”

Daha sonra takipçilerine “#Ölüm’ü Rahim Kanserine getirmeleri” çağrısında bulundu.

Daha sonra eylemlerini savunan bir gönderide şunları söyledi: “Hayal kırıklığınızı dile getirmekten çekinmeyin, anlıyorum. Ancak bu sadece göstermelik bir bağlılık değil, bunun yerine tüm vücudumu rahim ağzı kanserinin hizmetine adadım.

“Duygularınızı dile getirdikten sonra sizi, rahim ağzı kanseriyle mücadele için bir araya gelebileceğimiz, size hediyem olan www.poonampandeyisalive.com adresini ziyaret etmeye davet ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir