Hindistan, Avustralya’dan intikam almak için T20 serisi zaferini tamamladı | Yirmi20

Hindistan, Raipur’daki dördüncü Twenty20’de 20 turluk seri galibiyete öncülük eden takım oyuncuları ile son Dünya Kupası kalp kırıklığının intikamını gecikmiş olarak aldı.

Hindistan gönderildikten sonra, son dokuz topundan yedi koşuda beş kaleyi kaybetti ve Cuma günü (Cumartesi AEDT) dokuzda 174’e düştü, ardından geri sıçrayarak Avustralya’yı yedide 154’le sınırlandırdı ve tartışmasız bir 3-1 öne geçti. beş maçlık seri. Matthew Wade (36 oyun dışı), Dünya Kupası final kahramanı Travis Head’in (31) tipik hızlı bir başlangıç ​​yapmasının ardından sert bir şekilde geç sallandı, ancak Avustralya, ince ayar yapan Axar Patel (16’ya üç) ve Ravi Bishnoi (17’ye bir) arasında kaldı. ).

Mekanın, ödenmemiş elektrik faturaları nedeniyle projektörlere güç sağlamak için jeneratörlere bağımlı olması nedeniyle, Avustralya, serinin önde gelen iki wicket’i olan spin ikizleri Patel ve Bishnoi’nin piyasaya sürülmesinden önce, yüksek voltajlı bir başlangıç ​​yaptı ve üç üstten kayıpsız 40’a çıktı. alıcılar – kovalamacanın rengini tamamen değiştirdi.

Bishnoi, Patel’in tehlikeli adam Head’i kaldırmasından önce Josh Philippe’e (sekiz) rok atarak 12’ye üçlük bir seri başlattı – Mukesh Kumar ve Aaron Hardie’ye (sekiz) karşı zorlu bir taramada zirveye ulaştı. Patel daha sonra uçları değiştirdi ve Tim David (19) ve Matt Short (22) dışarı çıkmadan önce Ben McDermott’u (19) bowling oynadı. Bu durum, iki gece önce Guwahati’de düzenlenen Glenn Maxwell şovunda yardımcı oyuncu olan Wade’e, talep oranı hızla artarken tek başına yapacak çok işi kaldı.

Avustralyalı Ben McDermott, Axar Patel’e yenildi. Fotoğraf: Mahesh Kumar A/AP

Wade, “Ortada spini pek iyi oynayamadık” dedi. “Dördüncü ve beşinci turda bizi yakaladılar ve bırakmadılar. Özellikle dönmeye karşı bazı alanların düzenlenmesi gerekiyor.

Daha önce, sol kol denizcileri Ben Dwarshuis (40’a üç) ve Jason Behrendorff (32’ye iki), Avustralya’nın serideki en iyi bowling performansını tamamlamak için geç kaleler takırtısı üretti. Rinku Singh (46), felaketle sonuçlanan son dokuz topundan önce toplamda 200’e yakın bir skor elde eden Hindistan adına en yüksek puanı aldı.

Yashasvi Jaiswal (37), düşüşü 13’te 3’lük bir üst sıra titremesine yol açmadan önce ilk hücum oyuncusuydu. Shreyas Iyer (sekiz), Suryakumar Yadav (bir) Dwarshuis’e ilk T20I wicket’ini takdim etmeden önce onu takip etti.

Ruturaj Gaikwad (32), bilek döndürücü Tanveer Sangha’nın (30’a iki) kurbanı olmadan önce düzenli olarak grevden mahrum kaldı. Rinku ve Jitesh Sharma (35), beşinci wicket için 56 hızlı koşu ekledi ve Hindistan’ı tamamen komuta altına almakla tehdit etti.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Jitesh’in ayrılışı, 19’uncu turda Dwarshuis’i sınırda Head’e yükselterek geç çöküşü harekete geçirdi; Behrendorff, üç kaleci yuvarlanırken sadece altı koşu boyunca güzel bir finalde bowling oynarken 11 teslimatta beş kaleci düştü.

Serinin beşinci ve son maçı Pazar günü (Pazartesi AEDT) Bengaluru’da olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir