Harry Souttar, Avustralya’ya Filistin’i az farkla yenmek için evine gidiyor | Avustralya

Avustralya, Filistin ile karşılaşmak için seyahat etti ve odak noktasının futbol üzerinde olması konusunda ısrar etti; bir sonraki Ocak ayındaki Asya Kupası’na odaklanmadan önce, Dünya Kupası ön elemelerindeki uzun yolculuğunun başında iki galibiyet almayı garantiledi. Ve Harry Souttar’ın Kuveyt’teki ilk yarıdaki kafa vuruşu ve 1-0 galibiyetteki tek gol sayesinde, savunma devlerinin ötesindeki performansları arzulanan bir şey bıraksa bile bu hedeflerini yerine getirdiler.

Aslında, özellikle hücum anlamında bu, Socceroos’un geçen yılki Dünya Kupası’nın açılış maçında Fransa’ya karşı aldığı 4-1’lik yenilgiden bu yana muhtemelen en az ikna edici performansıydı; Teknik direktör Graham Arnold’un, oyuncuların o zamandan bu yana oyunlarındaki yükselişin ardından kendilerine empoze ettiklerini söylediği artan standartları karşılayıp karşılamadığı şüpheli.

Filistin’in 90’lı sayının çoğunda topu geri kazanma çabası ve baskısı, daha saygın rakiplerine karşı savunma yapmak bir yana, topa hakim olmayan ve açılış pozisyonlarını oluşturmakta büyük zorluk çeken Avustralyalıları rahatsız ediyor gibi görünüyordu.

Ancak Asya sıralama turlarında, özellikle de Salı günkü oyunun düzeni bozulmadan bile yeterince zor olan Orta Doğu’ya yapılan bu uzun yolculuklarda, nakarat, puanların asla hafife alınamayacağıdır. Filistin her zaman Avustralya’nın geçen hafta 7-0’lık skorla mağlup ettiği Bangladeş ekibinden daha zorlu bir sınav sunacaktı; Socceroos’un Melbourne’deki çatışmanın tamamına kıyasla açılışta beş dakika boyunca savunmaya daha fazla zaman harcamak zorunda kalmasıyla bu durum açıkça ortaya çıktı. .

Tamer Seyam, Mat Ryan’ı oyunun beşinci dakikasında yakın direğe doğru bir serbest vuruş yapmaya çalışırken uyuklarken yakalamaya çalıştı ve Mahmoud Abu Warda’nın daha sonra uzun mesafeden şut atma girişimi çıtayı biraz aştı.

Ancak geçen hafta gazetecilere evet, Google ne derse desin boyu 200 cm’nin üzerinde olduğunu açıklayan Souttar boyutunda ve kalitesinde bir oyuncuyu sahaya çıkarırken Avustralya’nın sürekli tehlike oluşturan bir varlığı var. Craig Goodwin 18. dakikada kornerde sallandığında, Mohammed Saleh Souttar’ı savunmak konusunda o kadar da kötü bir iş yapmadı, ancak Leicester City defans oyuncusu çok büyük ve güçlüydü.

Avantajı sürdürmek için ilk yarının durma süresinde Ryan’ın meşru bir şekilde en iyi beraberliği alması gerekti ve Seyam’ın sağdan gelen bir topun Ataa Jaber tarafından yoluna çıkmasından sonra neredeyse doğrudan önden gelmesi engellendi.

İsrail-Hames savaşı nedeniyle başlangıçta planlanan Batı Şeria yerine Kuveyt’te bu nominal iç saha oyununu sahnelemeye zorlanan bu, Filistinlilerin duygusal bir performansıydı, özellikle de enerjik bir başlangıçtı. Tribünlerdeki gurbetçi kalabalığı, marş sırasında oyuncuların boyunlarına keffiyeh takması ve Jaber Al-Ahmad Uluslararası Stadyumu çevresindeki ekranlarda maç öncesi bir dakikalık saygı duruşu için her iki takımın da sıraya girmesiyle daha geniş bağlamın hatırlatıcıları açıktı. “Filistin’le dayanışma” mesajı

Bu ortamda Socceroos’un açık oyundan kaliteli bir şans olarak kabul edebileceği bir şey oluşturması 64. dakikaya kadar sürecek. Sadece iki dakika önce yedek oyuncu olarak oyuna alınan Brandon Borrello, Mitch Duke ile birleşti ve ardından Rami Hamadeh’i zor bir kurtarmaya zorlayan şutu gönderdi. Ortaya çıkan köşeden, yine birkaç dakika önce tanıtılan Jordy Bos, üst direğin üzerinden bir kafa vuruşu yaptı.

Her ne kadar arka hatları güçlü olsa ve muhtemelen sonunda galibiyeti hak etseler de Avustralyalılar, Filistin’in tüm çabalarına rağmen topu ağlara gönderme konusunda sürekli mücadele eden bir takım oldukları için kendilerini biraz şanslı sayabilirler: Haziran ayından bu yana altı maçta sadece bir gol atılan üç maça kadar gol atılamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir