Harry Pitman cinayeti: 16 yaşındaki çocuğun yılbaşı gecesi bıçaklanarak öldürülmesinin ardından yeni görüntüler yayınlandı | İngiltere Haberleri

Londra’da yılbaşı gecesi 16 yaşındaki Harry Pitman cinayetini araştıran polis, kimliğini tespit edip konuşmak istediği iki kişinin görüntülerini yayınladı.

Genç, daha önce Primrose Hill’deki izleme platformunun yakınında arkadaşlarıyla birlikteydi. bıçaklanarak öldürüldü.

Dedektifler, Harry’nin “yıkıcı sonuçları olacak bir tartışmaya” karıştığını söyledi.

İki adamın görüntüleri daha sonra paylaşıldı 15 yaşındaki çocuk cinayet şüphesiyle tutuklandı Salı günü ise 18 yaşında bir adam kavga şüphesiyle tutuklandı.

Cinayet şüphesiyle olay yerinde tutuklanan 16 yaşındaki çocuk tutuklandı. kefaletle serbest daha fazla soruşturma bekleniyor.

Polis, bugün fotoğrafta görülen adamlarla ilgili bilgisi olan herkesi öne çıkmaya çağırıyor.

Dedektif Başmüfettiş Geoff Grogan şunları söyledi: “Üç tutuklama yapmış olsam da, elinde soruşturmamıza yardımcı olabilecek görüntüler veya bilgiler olan herkesten haber almayı hâlâ çok isterim, özellikle de görüntülerdeki kişilerin isimlerini verebilirseniz.”

Resim:
Harry Pitman. Resim: Polisle Tanıştım

DCI Grogan, Harry’nin ailesinin “yıkılmış” olduğunu ve memurların “kayıplarını kabullenmekte zorlanırken” onları desteklemeye devam ettiğini ekledi.

Polisin şu ana kadar Harry’nin ölümüne yol açan kavgada herhangi bir ırk ya da çete unsuru olmadığını tespit ettiğini de sözlerine ekledi.

DCI Grogan, “Birbirini tanımayan iki kişi arasında spontane bir kavga olmuş gibi görünüyor ve hızla aşırı şiddete dönüştü” diye ekledi.

Harry’nin ablası Tayla daha önce erkek kardeşini “altın kalpli” ve şiddete karışmayan “iyi bir çocuk” olarak tanımlamıştı.

19 yaşındaki çocuk, bir TikTok videosunda şunları söyledi: “Zaten bu şekilde yas tutuyoruz ve üstüne bir de, kurban, masum bir kurban olan oğlumuzun ölümünün gerçekleştiğini söyleyen insanlar var. Çeteyle bağlantılı olduğu için garanti verilmişti ama öyle değildi.

“Sadece herkesin Harry’nin iyi bir çocuk olduğunu ve asla kimseye zarar vermeyeceğini bilmesini istiyorum.”

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Hastaneler grevdeki asistan doktorların geri dönmesini talep ediyor
Fitness eğitmeni ‘işe çikolata götürdükten sonra cinayete teşebbüs tutuklaması’

Harry için bir nöbet
Resim:
Haringey’de Harry için nöbet tutuldu

Şunları ekledi: “Harry hiçbir şekilde herhangi bir çeteyle ya da sorun yaratabilecek herhangi biriyle ilişki içinde değildi.”

Harry, 2023’te Londra’daki şiddet olaylarında öldürülen 21 gençten biriydi ve bunlardan 18’i bıçaklanmıştı.

Annesi, erkek ve kız kardeşinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişi, Salı akşamı Londra’nın kuzeyindeki Haringey’deki Downhills Park’ta saygılarını sunmak için toplandı ve birçoğu çiçek ve balon taşıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir