Hammerson, Bicester Köyü’nün sahibindeki hisselerini satmak için görüşmelerde | İş haberleri

İngiltere’nin en büyük alışveriş merkezi sahibi Hammerson, Bicester Village perakende kompleksinin sahibi Value Retail’deki hisselerini yaklaşık 1 milyar £ karşılığında satmak için ayrıntılı görüşmelerde bulunuyor.

Sky News, Londra’daki Brent Cross ve Birmingham’daki Bullring alışveriş merkezlerinin FTSE-250 sahibi Hammerson’ın, Value Retail’deki hisselerini satın alma konusunda bir dizi yatırımcıyla görüştüğünü öğrendi.

Rakip emlak sektörü yöneticileri Pazartesi günü yaptıkları açıklamada, Hammerson’un yıl sonundan önce Value Retail’deki yaklaşık %40 hissesini devretmek için bir anlaşmaya varabileceğini anladıklarını söyledi.

Sky News’e yapılan açıklamada Hammerson şunları söyledi: “Değer Perakende cazip bir portföy ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, bir platforma yatırım yapmak temel önerimizin bir parçası değil.

“Zorunlu satıcı değiliz ve seçeneklerimizi doğru zamanda en üst düzeye çıkarmaya çalışacağız.”

Value Retail bir düzine tesisten oluşuyor; Çin’deki Şangay ve Suzhou’dakiler de Bicester Village adı altında markalanıyor; diğerleri ise Barselona, ​​Frankfurt, Madrid ve Milano gibi şehirlerde bulunuyor.

New York’taki Belmont Park Village’ın gelecek yılın yazında açılması planlanıyor.

Şirket, büyük bir hisseye sahip başarılı bir emlak girişimcisi olan Scott Malkin tarafından kuruldu.

Hammerson’ın hisselerinin değerinin yaklaşık 1,2 milyar £ olduğu söyleniyor, ancak sonuçta bu rakamın altında bir indirimle satış gerçekleşebilir.

Holdingi devretmeye yönelik bir anlaşma, Hammerson’ın 2020’den bu yana genel müdürü olan Rita-Rose Gagne yönetimindeki yeniden şekillenmesine devam edecek.

Daha fazla iş haberini okuyun:
Royal Mail, teslimat hedeflerini kaçırdığı için 5,6 milyon £ para cezasına çarptırıldı
IKEA İngiltere’deki ikinci alışveriş merkezini satın aldı
Tükürüldü ve saldırıya uğradı – rapor mağaza çalışanlarının istismarını ortaya koyuyor

Bu yıl Bayan Gagne, temettü ödemelerinin yeniden başlayacağını ve temel olmayan varlık satışlarının devam edeceğini duyurarak aktivist yatırımcıların baskısını atlattı.

Value Retail’deki hisselerinin satışı bir süredir gündemde ancak bunun birkaç hafta içinde açıklanabileceği haberi muhtemelen hissedarları memnun edecek.

Value Retail yakın zamanda 1 milyar £’dan fazla borç olanağını yeniden finanse etti ve 2023’te nakit dağıtıma geri döndü.

Pandeminin tetiklediği krizin ardından marka satışlarında yıllık %14 artış ve ziyaretçi sayısında %13 artışla bu yılki performansı güçlü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir