Hainler: İhanet! Suç! Claudia Winkleman’ın saçı! Birinci Serinin yıldızları final gösterileri öncesinde sırlarını açıklıyor | Entler ve Sanat Haberleri

Gizli çiftten finaldeki mikrofon bırakma “ayrılık hediyesi”ne kadar The Traitors, bir yıl kadar önce ilk seri yayınlandığında uyuyan bir hit haline geldi.

Bu sefer geri döndü ve daha da büyük; milyonlarca kişi kedi fare oyununu takip ederken, her kalıcı paranoyak yarışmacı diğerlerini gerçekten %100 sadık olduklarına ikna etmeye çalışıyor.

The Traitors, 2024 için mükemmel bir realite oyun şovu; vahşi ama zalim değil, pantomim kötü adamlarının olduğu kadar gerçek duyguların da yer aldığı bir sosyal deney ve unutulmaz anlarla ve ölümcül öpücükler ve zehirli kadehler sayesinde heyecan verici sonlarla dolu.

Ayrıca, sunucu Claudia Winkleman’ın modern country/Gotik vampir gardırobu sayesinde Google’ı stil aramalarıyla boğma yeteneğine de sahip. Çünkü kabul edelim ki alışveriş yapma arzusu her iyi realite şovunun uyandırması gereken şeydir. (Prenses Anne, Ronnie Corbett ile tanışır, Guy Ritchie ile evlendiğinde Madonna ile tanışır, görünüşe göre onun kanalize ettiği tarz budur).

Resim:
İhanetin her köşede gizlendiği yer. Resim: BBC/Stüdyo Lambert/LLara Plaza


Programı izlemeyen birkaç kişi için bu, aslında İskoçya’daki bir kalede geçen, 22 kişi tarafından oynanan bir cinayet gizemi. Bu kişilerden bazıları gözleri bağlı otururken Winkleman’ın basit bir omuz sıkıştırmasıyla gizlice “hain” olarak tanımlanıyor. başlangıçta.

Hainler, her gece sadık bir oyuncuyu (kelimenin tam anlamıyla olmasa da) “öldürmekle” ve geri kalanları, günlük yuvarlak masa oylamasında kendilerini sürgünden kurtarmaya yönelik onurlu niyetlerine ikna etmekle görevlendiriliyor. 120.000 £.

Hainler ayrıca pelerin giyip hava karardıktan sonra bir kulede gizlice buluşabiliyorlar ki bu da eğlenceli görünüyor. Gösterinin sonunda kalan sadıklar parayı bölüştü. Ama aralarında bir hain varsa, kötü adam hepsini alıp gider.

İkinci serinin sonuna yaklaşırken, birinci serinin yarışmacıları ardıllarının nasıl performans gösterdiğini merakla izliyor ve ipuçlarını Sky News ile paylaştılar.

İyi bir hain olun ya da bencil bir sadık olun

Hainler serisinin bir yarışmacısı Amanda Lovett.  Resim: Listen Entertainment Ltd/James Green/BBC
Resim:
Amanda Lovett, birinci seriden hayranların en sevdiği haindir. Resim: Listen Entertainment Ltd/James Green/BBC

Hayranların en sevdiği serinin birinci haini Amanda Lovett, “Bu bir aldatma oyunu olsa da, bir güven oyunu” diyor; Swansea’li beş çocuk annesi ve emlakçıydı; titrek sesi ve anne figürü statüsü herkesi sessizce öldürdüğü gerçeğini yalanlıyordu. “İnsanların size çok çabuk güvenmesini sağlamalı, arkadaşlıklar kurmalısınız… çünkü size güvendiklerinde söylediğiniz her şeye inanırlar.”

Finale kalmayı başaran tek hain Wilf Webster, asla kendinize fazla güvenmemeniz gerektiğini söylüyor. “Eğer çok acımasızsanız, diğer hainler arasında güvensizlik yaratırsınız. İyi bir ahlaka sahibim ve bu yüzden hain olduğumu hissediyorum, ama aynı zamanda gerçekten de rekabetçiyim; kazanmak için her şeyi yaparım.”

Şöyle ekliyor: “Sonlara doğru yakınımdaki herkesi öldürüyordum. Bütün stratejim buydu. Bu yüzden suçluluk duygusundan dolayı üzülürdüm ama insanlar bunun arkadaşımın gitmesinden kaynaklandığını düşünürdü.

“Duygularımı taklit etme konusunda pek iyi değilim, bu yüzden ağlamama yardımcı olacak bir şey yaparsam bu muhtemelen daha iyi olur” diye düşündüm.”

İnançlı biri için en iyi stratejinin dostlarını ve şüpheli hainlerini daha yakın tutmak olduğunu söylüyor. “Onlarla en iyi arkadaş olun. Kime oy verirlerse ona oy verin.”

Eski bir sadık ve ilk sezonun kazananlarından biri olan komedyen Hannah Byczkowski, sadık biri olarak bile en önemli şeyin bir numarayı düşünmek olduğunu düşünüyor.

“İlk birkaç yuvarlak masa toplantısından sonra şöyle düşündüm: Hainlerin kim olduğunu bulmaya gerek yok, bunu başkasına bırakacağım ve takım oyununa odaklanmak yerine kendi oyunuma odaklanacağım” diyor. Dostluklar geliştikçe pek çok sadık kişinin unutmuş gibi göründüğü bir şeye işaret ediyor.

Şöyle ekliyor: “Sonuçta tüm sadıklar orada olmayacak. Her gün kalanın ben olduğumdan emin olmak istedim. Oldukça bencil bir taktikti ama oyun bu.”

İhanetin yükü (ya da değil)

Wilfred Webster, The Traitors'ın birinci serisinde.  Resim: BBC
Resim:
Hain Wilf Webster, son engeli kaçırmanın kılık değiştirmiş bir lütuf olduğunu söylüyor. Resim: BBC

Serinin birinci finalinde sadık Hannah, Meryl ve Aaron, son anda Wilf’ten şüphelendikten sonra para ödülünü bölüştüler. Oldukça gerginleşti.

Özellikle Hannah’nın arkadaşı olan Wilf, “Orada bulunduğum süre boyunca kendimi suçlu hissettim” diyor. “Eğer kazansaydım kendimi ne kadar suçlu hissedeceğimi hayal bile edemiyorum.”

Aldatmacası ortaya çıktığında, rahatlama açıkça görüldü.

Şöyle diyor: “Sanırım insanlar şöyle dediler, tamam, o aslında sadece oyun oynayan iyi bir adam… çok yoğundu, yalan söylediğim her şey gibi, artık bunun bir önemi yok.”

Amanda kendini suçlu mu hissetti?

“Hayır,” diye açıkça cevaplıyor, gülerek. “Zorlaştı ama bu bir oyundu, anlıyor musun? Wilf ve ben, çocukluğumuzda farklı şekillerde birkaç zorluk yaşadık, bu yüzden sanırım bir dış görünüş sergilemeyi, başka bir kişi olmayı öğreniyorsun.

“Wilf benden daha duygusaldı ama ikimiz de bir oyun oynamak için bu işin içindeydik… Evime, ailemin yanına gideceğimi biliyordum ve umarım ulus hâlâ evlerini satacak bir hain arıyordur. Ben de bu yüzden panikliyordum. !

“Hiçbirimiz olayın bu kadar büyük olacağını anlamamıştık. Dışarı çıktığımda kendi kendime düşünüyordum: Ya herkes hainlerden nefret ediyorsa? Kötü olan biziz, değil mi? Ama insanlar bunu benimsedi.”

‘Şövalyelik unvanına layık olmak gibi’

Hainler serisinin birinci yarışmacıları (LR) Hannah, Kieran, Meryl Williams, Aaron Evans ve Wilfdred Webster.  Resim: BBC
Resim:
Hainler serisinin birinci yarışmacıları (LR) Hannah, Kieran, Meryl, Aaron ve Wilf. Resim: BBC

Amanda, bu diziyi izlemenin “bir dadı kamerasını izlemek ve evinizde birini görmek gibi” bir his olduğunu söylüyor. “Pelerinimi oldukça koruyordum. Düşündüm ki, buna layıklar mı? Onun içinde kendini çok güçlü hissediyorsun.

“Claudia omzunuza dokunduğunda sanki şövalyelik unvanı alıyormuşsunuz gibi oluyor ve pelerin size verildiğinde şöyle oluyor: ‘Bunu büyük bir gurur ve haysiyetle giyeceğim’. İşte böyle hissediyorsunuz.”

Ne yazık ki onları evlerine götürmelerine izin verilmedi. “Ama boşver” diyor.

Taraftarların bileceği gibi Winkleman neredeyse oyuncular kadar kararlı; Yuvarlak masayı yönetmeye gelince sert ve azarlayıcı, zorluklar sırasında cesaret verici çığlıklar atıyor.

Hannah, “Buna takıntılı” diyor. “Her konuda ne kadar gergin olduğunu görebiliyorsunuz. Hala bize mesaj atıyor, bu gerçekten çok hoş.”

Ve herkesin Winkleman hakkında bilmek istediği tek şey şu: Saçları gerçek hayatta gerçekten bu kadar parlak mı? “Çok parlak” diye onayladı Hannah. “Kadın yaz esintisi gibi kokuyor.”

Amanda, “Taret’e ne zaman geleceğini hiç bilmiyorduk” diyor. “Kapının çalınması gerçek bir sürpriz olurdu.

“Ama içeri girdiğinde heyecanını hissedebiliyordunuz. Sanırım pelerini giydiğinde kendini çok kötü hissetti. Bir de karanlık tarafı var…

“Görevlerde, spor günlerinde kenarda duran ve sizi kışkırtan anne gibidir. Ama çay saatinde, yaramazlık yaptığınızda masanın etrafında dönüp duran anne gibidir ve şöyle der: ‘Kim gidiyor buna sahip çıkmak mı?’ İşte böyle hissettiriyor.”

Onlar konuşmaya başlamadan önce odanın serin tutulduğunu ve tüyler ürpertici müzik çalındığını söylüyor. “Demek gerçekten kasvetli bir ruh halindesin.”

‘Sırra ortak olmaktan daha eğlenceli bir şey yok’

Claudia Winkleman The Traitors'a ev sahipliği yapıyor.  Resim: BBC/Stüdyo Lambert/LLARA PLAZA
Resim:
Winkleman, The Traitors’a ev sahipliği yapıyor. Resim: BBC/Stüdyo Lambert/LLARA PLAZA


Bu sezonun en büyük sırlarından biri hainler tarafından değil, şimdiye kadar ilişkilerini gizli tutan iki sadık anne-oğul Diane ve Ross tarafından saklandı.

Bu, bir çiftin, bir sihirbaz olan Tom Elderfield ve Alex Gray’in oyunu ayrı ayrı oynayıp sinsice öpüştükleri, ta ki Tom sırrı daha fazla saklayamayana kadar görülen birinci serideki benzer bir numarayı yansıtıyor.

“Yani, iki hafta boyunca ailenizle Kurtadam oyunu oynamayı deneyin” diye gülüyor. “Uzun zamandır oradasın. Kafanla oynuyor, bu yüzden duyguların yükseldiğini görüyorsun.”

Dizinin ilerleyen bölümlerinde hainlerin arasına katılmak için “altın bileti” geri çeviren Alex, eğer tekrar vakti olsaydı bu işi deneyeceğini ancak o sırada bu oyunu yalan söyleyerek oynayamayacağını hissettiğini söyledi. onun yarışmacı arkadaşları.

“Çok ağır, yoğun duygular vardı” diyor. “Bu benim için çok fazlaydı.”

İlk yarışmacılar olarak bunun bir “ateş vaftizi” olduğunu ve kimsenin ne bekleyeceğini veya izleyiciler tarafından nasıl karşılanacağını bilmediğini ekliyor. “Şimdi dayanıklı olabilirim. Ama o zamanlar bu doğru karardı.”

Ancak The Traitors’ın harika yanı seyircinin bu sırrı biliyor olmasıdır.

Kimin yaptığını anlamaya çalışmak ve öldürücü kararlara şok olmak yerine, yolun her adımında onlarla birliktesiniz.

Bu yüzden bu kadar iyi çalışıyor, diyor Tom.

“İzleyicilerin de işin içinde olması anlamında bir çeşit sihir numarası gibi ve sırrın içinde olan kişi olmaktan daha eğlenceli bir şey yok” diyor. “Herkes hilenin nasıl yapıldığını biliyor, hainlerin kim olduğunu görebiliyor, işlerin neden ters gittiğini görebiliyor. Ve sırrı bilen biri olarak, insanların her şeyi yanlış anlamasını izlemek çok eğlenceli.”

Hannah, aynı zamanda karanlık tarafımıza da hitap ettiğini söylüyor. “Bu, (bir hain olarak) yalan söyleme, hile yapma, çalma ve diğer her şey yapma iznine sahip olduğunuz tek zamandır. Flört programlarında kendinizi bir nevi suçlu hissedersiniz çünkü başka birinin acısından zevk alırsınız. Ama biz herkes dramayı seviyor ve bunu inkar edemeyiz. Hainler size bunu çok da kötü hissetmeden yapma fırsatı veriyor.”

Seri 1 yarışmacılarının beşi de bu yıl bir hainin kazanacağını düşünüyor.

Amanda “Bir hain istiyorum” diyor. “Bu sefer kötülüğün kazanmasına izin ver.”

Hainler Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 21.00’de BBC One’da ve iPlayer ve Sky’da yayında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir