Hafta… Siyaset daha da zehirli hale geliyor | Siyaset Haberleri

Westminster’ın en iyi bağlantılara sahip gazetecilerinden ikisi, Sky News’ten Sam Coates ve Politico’dan Jack Blanchard, Britanya siyasetinin önümüzdeki yedi gün içinde nasıl gelişeceğine ilişkin tahminlerinde bize rehberlik ediyor.

Bu hafta Jack ve Sam, Sir Lindsay Hoyle’un, muhalefet gününde Gazze’deki ateşkes oylamasıyla ilgili yaptığı hatanın ardından Temsilciler Meclisi Başkanlığı görevinden ayrılmak zorunda kalıp kalmayacağını tartışıyor. SNP anlamlı bir oyla yeni bir tartışma günü için baskı yapmaya devam ederken, her taraftan kendisine gelen siyasi baskıya dayanabilecek mi?

Ayrıca Jack ve Sam, Gazze konusunda giderek gerginleşen halk protestolarına, milletvekillerinin karşı karşıya olduğu artan güvenlik riskine, Muhafazakar Parti’nin ırksal ayrımları körüklemekle suçlanan açık sözlü milletvekilleriyle nasıl başa çıkacağına ve Perşembe günü Rochdale’de yapılacak ara seçimden sonra sonuçların ne olacağına bakıyor.

Podcast’lerinizi aldığınız her yerde Politics at Jack and Sam’s’e abone olmak için tıklayın

Düşüncelerinizi e-postayla gönderin ve tahminlerinin nasıl gerçekleştiğini değerlendirin: jackandsam@sky.uk veya jackandsam@politico.co.uk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir