Güney Galler hastanesindeki karışıklıktan sonra aile yanlış cesedi yaktı | İngiltere Haberleri

Sağlık kurulu, Güney Galler’deki hastane karışıklığının yanlış kişinin yakılmasına yol açmasının ardından bir aileden özür diledi.

Ailesinden hayatta kalan kimsenin bulunmadığına inanılan farklı bir kişinin cesedinin teslim edilmesinin ardından yakınları, yaklaşık üç hafta önce cenaze töreni düzenledi.

Güney Galler Argus’a göre aile, Cwmbran’daki Grange Üniversite Hastanesi’ndeki morgdaki hatanın keşfedilmesinin ardından, adı verilmeyen sevdikleri için ikinci bir tören düzenledi.

Hastane patronları, “münferit bir olay” ve “istisnai bir durum” olarak tanımladıkları olaydan dolayı “derin üzüntü duyduklarını” söylediler.

Blackwood’daki Sirhowy Valley Krematoryumu’nda yakılmadan önce aileye yanlış cesedin verilmesiyle ilgili bir iç soruşturma başlatıldı.

Aneurin Bevan Üniversitesi Sağlık Kurulu sözcüsü Sky News’e şunları söyledi: “Ailenin başına gelenlerden dolayı çok üzgünüz ve bu münferit olayın sorumluluğunu üstleniyoruz.

“Ne kadar üzgün olduğumuzu kelimelerle ifade edemeyiz. Bu durum hakkında kendilerini tam olarak bilgilendirmek ve onlara ihtiyaç duydukları desteği sunmak için aileyle görüştük.

“Ayrıca kamuoyuna bunun istisnai bir durum olduğuna dair güvence vermek istiyoruz. Bu hatayı kendi süreçlerimiz aracılığıyla belirledik ve ilk incelemenin ardından bunun münferit bir durumda insan hatasından kaynaklandığından eminiz.

“Ancak bu olayı çevreleyen koşulları araştırmaya devam ediyoruz ve soruşturmamız boyunca aile üyelerini tamamen bilgilendireceğiz.

“Söyleyebileceğimiz hiçbir söz veya yapabileceğimiz hiçbir eylem bunu düzeltemez. Çok üzgünüz ve düşüncelerimiz ve tam desteğimiz aileyle birliktedir.

“Sağlık Kurulu’nun mevcut bilgisine göre, diğer hastanın bilinen bir ailesi yok.”

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Uçuşların durdurulmasının ardından büyük havaalanında uzun gecikmeler yaşandı
Et yiyen tiranozorun son yemeği ortaya çıktı
Muhabir canlı yayında vücudu utandıran yorumlara sesleniyor

Westerleigh Grubunun bir parçası olan krematoryumun bir sözcüsü Argus’a şunları söyledi: “Hizmet ettiğimiz tüm ailelere olağanüstü özen ve destek sağlamaktan gurur duyuyoruz ve bu nedenle onların mahremiyet haklarını inanılmaz derecede ciddiye alıyoruz.

“Ailelerin izni olmadan herhangi bir yorum yapma iznimiz yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir