Gordon Murray T.33 Mule’un V-12 Çığlığını dinleyin

Gordon Murray Automotive T.50’nin üretimi ve T.50S paletli otomobilin geliştirilmesi yolunda ilerlemesi ile GMA, dikkatini “giriş seviyesi” T.33’e çeviriyor. McLaren F1’den ilham alan T.50’nin biraz daha ağır ve biraz daha az güçlü bir arkadaşıdır, ancak yine de 607 beygir gücünde, 3,9 litre, 11.100 dev/dak Cosworth V-12’ye ve sadece 2.400 pound civarında hedeflenen ağırlığa sahiptir. Otomobil üreticisi ilk “katır” arabasını yakın zamanda üretti ve üretim standardından uzak olsa da kendi gücüyle hareket ediyor ve bu süreçte muhteşem sesler çıkarıyor.

GMA’nın bu son videosunda katır arabası James’i görüyor ve duyuyoruz. Şirketin test pilotu ve üç kez Indy 500 şampiyonu Dario Franchitti, deneme amaçlı bir deneme alanına giriyor. Yeni bir yapı olduğundan ve dışarısı soğuk göründüğünden arabaya dikkat ediyor, ancak çeşitli noktalarda biraz yana doğru hareket ettirecek kadar gaz veriyor.

Motor, T.50’deki 12.100 devir/dakikalık çığlık motoruyla çok yakından ilişkilidir, ancak T.33 için daha düşük uçta tork üretecek şekilde değiştirildi. “Çalkalayıcı” tarzı bir giriş, kokpitin üzerine çıkıyor ve 10.500 rpm’de 607 hp ve 9.500 rpm’de 333 pound-feet tork için dört gaz kelebeği gövdesine hava besliyor. Sıkıştırma oranı çok yüksek 14:1’dir ve GMA başlangıçta T.33’ü altı vitesli manuel veya sıralı şanzıman seçeneğiyle sunmayı planlarken, hemen hemen her alıcı manuel şanzımanı tercih etti, bu nedenle şirket diğerini iptal etti. kutu.

Doğal olarak katır arabası oldukça sadeleştirilmiş. T.50’den bir sürü anahtar ve panel var, ancak kokpit çoğunlukla boş. Dynamat’ı çatıda bile görebilirsiniz. Açıkçası bunun gibi bir T.33 alırdık. V-12’nin notasını hafifletmek için daha az şey.

Videonun sonunda Franchitti, V-12’yi 9.000 RPM’ye çıkarıyor. Benzersiz egzoz, ona T.50’den farklı bir ses karakteri kazandırır ancak yine de muhteşemdir. Daha fazlasını duymak için sabırsızlanıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir