Gilbert’s AssetCo, Rees-Mogg firmasının bazı kısımlarını satın almak için görüşmelerde bulunuyor | İş haberleri

City’nin kıdemli isimlerinden Martin Gilbert tarafından kurulan fon yönetimi grubu, eski kabine bakanı Sir Jacob Rees-Mogg tarafından ortaklaşa kurulan firmanın bazı kısımlarını bünyesine katmak için görüşmelerde bulunuyor.

Sky News, Londra’da listelenen AssetCo’nun Somerset Capital yönetimine talip olanlardan biri olduğunu öğrendi. kendini aşağı indir En büyük müşterisi olan St James’s Place’in kaybının ardından.

Şehir kaynakları Pazartesi günü yaptığı açıklamada, piyasa değeri yalnızca 69 milyon £ olan AssetCo’nun, işin daha büyük bir bölümünü satın almak yerine Somerset’in iki fon yöneticisini devralmakla ilgileneceğini söyledi.

Eski Aberdeen Varlık Yönetimi şefi Bay Gilbert, AssetCo’yu satın almalar yoluyla büyütmeye çalıştı ancak performansının düştüğünü gördü.

Resim:
Martin Gilbert

Hisseleri geçen yıl üçte bir oranında düştü.

Sör Jacob’un, ortaklıktaki ekonomik çıkarı olmasına rağmen milletvekili olduğu 2010 yılından bu yana Somerset’le hiçbir günlük ilişkisi olmadı.

Yatırım bakanı Lord Johnson, geçen yılki kısa başbakanlığı sırasında Liz Truss tarafından yüceltilene kadar Somerset’i genel müdür olarak yönetiyordu.

Somerset’in fonlarını almakla ilgilenen diğer tarafların kimlikleri Pazartesi günü belirsizdi.

Somerset’in şu anda 1 milyar dolardan daha az varlığı yönettiği söyleniyor, ancak bu rakam veya AssetCo ve diğer taliplerle yaptığı görüşmeler hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Somerset’in ortaklarından Oliver Crawley geçen hafta şunları söyledi: “Mevcut ekipler yatırımcıları için güçlü bir performans sergiledi ve bunu yapmaya devam ediyor.

“Fonlara parlak bir gelecek sağlayacağına inandığımız bir geçişin sağlanabileceğini umuyoruz.”

AssetCo’nun bir sözcüsü de yorum yapmaktan kaçındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir