Gerrit Fırtınası, İskoçya’daki ‘büyük olayda’ sürücüleri karda mahsur bıraktı ve binlerce kişi elektriksiz kaldı | İngiltere Haberleri

Gerrit Fırtınası Birleşik Krallık’ı vururken sürücüler saatlerce karda mahsur kaldı, demiryolu yolcularına seyahat etmemeleri söylendi ve binlerce kişi elektriksiz kaldı.

İskoçya Dağlık Bölgesi’ndeki A9 otoyolunda, araba kuyruğunun kalın karda mahsur kaldığı büyük bir olay ilan edildi.

Hava koşulları nedeniyle demiryolları da seyahat sıkıntısı çekerken, Londra Kuzey Doğu Demiryolu (LNER) ile seyahat etmeyi ümit eden bazı kişiler bu yolculuklara kalkışmamaları yönünde çağrıda bulundu.

Gerrit Fırtınası İngiltere’yi vurdu – en son gelişmeleri takip edin

Avanti West Coast ayrıca Lockerbie ve Carlisle arasındaki selin tüm demiryolu hatlarını tıkaması nedeniyle insanlara bugün Preston’un kuzeyine gitmeye çalışmamalarını söyledi.

İskoç ve Güney Elektrik Ağları (SSEN), İskoçya’da “tahmin edilenden daha şiddetli” fırtına koşulları nedeniyle yaklaşık 18.500 mülkün elektriksiz kaldığını söyledi.

Şirket, bazılarının 48 saat elektriksiz kalabileceği konusunda uyardı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


0:33

Gerrit Fırtınası İngiltere’de aksamalara neden oluyor

Rüzgar, yağmur ve daha kuzeyde karla ilgili hava durumu uyarıları Çarşamba günü Birleşik Krallık’ın büyük bir kısmını kapladı ve bazı sarı uyarılar Perşembe gününe kadar devam etti.

İngiltere’de sel beklendiği anlamına gelen 5 sel uyarısı aktif durumdayken, İskoçya’da 15 sel uyarısı yapıldı.

Met Ofisi, en yüksek yağışın Göller Bölgesi’ndeki Büyük Langdale Vadisi’nde kaydedildiğini ve burada 77,6 mm’lik yağmurun düştüğünü, yani Aralık ayındaki normal 178 mm’lik aylık yağış miktarının neredeyse yarısı kadar olduğunu söyledi.

Tahminci, şimdiye kadar kaydedilen en hızlı rüzgarların İskoçya’nın kuzeydoğu kıyısındaki Inverbervie’de 86 mil/saat, Fair Isle’da 84 mil/saat ve Kuzey Galler’deki Capel Curig’de 83 mil/saat olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir