Geçici konaklama harcamaları ‘belediye bütçelerini aşma tehdidinde bulunuyor’ | İş haberleri

İngiltere’deki belediyeler, geçici barınma harcamalarının bütçelerini “aşırı doldurma” tehdidi oluşturduğu konusunda uyardı.

Bölge Konseyleri Ağı (DCN) üyelerinin toplam %96’sı geçici konaklama kullanımında bir artış bildirdi; beşte dördü (%80) artışın “önemli” olduğunu ve bütçe sıkıntısına neden olduğunu söyledi.

Bir DCN mektubu Şansölye Jeremy Hunt Sky News’e göre “benzeri görülmemiş sayıda” insan, evsizlikle karşı karşıya kaldıklarında son seçenek olarak belediyelere başvuruyor.

“Durumumuz savunulamaz hale geliyor” dedi. “Maliyetlerde meydana gelen artış, birçok yerel otoritenin mali sürdürülebilirliği açısından kritik bir risk oluşturuyor.”

Grup, artan konut yardımları ve evsizliği önleme hibeleri şeklinde mali destek çağrısında bulundu ve kira politikasının gözden geçirilmesini istiyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


4:20

Hükümet zorlu uyku hedefini kaçırıyor

DCN mektubunda, desteğin gelmemesi durumunda diğer hizmetlerin zarar görebileceği ve evsizlik desteklerinin azalabileceği belirtildi.

Mektupta, “Tehlike şu ki, şu anda pek çok ailenin kriz noktasına ulaşmasını engellemeye yardımcı olan hizmetleri geri çekmekten başka seçeneğimiz yok” diye ekliyor.

“Ayrıca, konseylerin ölçeklerini küçültmek zorunda kalabileceği diğer değerli konsey hizmetleri ve NHS gibi kamu sektörünün parçaları toplamaya bırakılacak diğer bölümleri üzerinde de zincirleme bir etkisi olacak.”

Devamını oku:
Konsey başkanları 3 milyar sterlinlik finansman açığına sahip
Uzmanlar, hükümetin zor uyumayı sona erdirme hedefinin ‘başarısız olacağını’ söylüyor

Yerel Yönetim Birliği’nin geçen hafta yayınladığı analiz, Mart ayında sona eren yılda 104.000 haneyi desteklemek için “en az” 1,74 milyar £ harcandığını gösterdi; bu, kayıtların başladığı 1998’den bu yana en yüksek miktar.

Sorun, kalıcı, uygun fiyatlı konut arzındaki düşüşten kaynaklandı ve artan konut arzı nedeniyle daha da kötüleşti. yaşam maliyeti DCN mektubunda baskıların olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Bazı bölgelerde sığınmacıların yerel otellere yerleştirilmesi ve diğer geçici konaklama yerleri nedeniyle ilave baskı yaşanıyor” ifadeleri kullanıldı.

DCN, 168 bölge ve üniter konseyden oluşan partiler arası bir ağdır ve bölgelere göre İngiltere nüfusunun %36’sını ve ülkenin %53’ünü kapsar.

Bölge konseyleri barınma, atık toplama ve planlamanın kontrolünü üstlenirken, ilçe konseyleri eğitim, sosyal bakım ve eğitimle görevlendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir