Gavin Henson ve Phil Vickery, beyin yaralanmaları nedeniyle yasal işlem başlatan 200’den fazla eski ragbi yıldızı arasında | İngiltere Haberleri

İngiltere’nin Dünya Kupası galibi Phil Vickery ve eski Galli sinek yarı oyuncusu Gavin Henson’un, nörolojik yaralanmalar nedeniyle sporun yönetim organlarından üçüne dava açan 200’den fazla emekli ragbi oyuncusu arasında yer aldığı ortaya çıktı.

Bu, Londra Yüksek Mahkemesinin, oyuncuların grup dava kararı (GLO) başvurusunun karara bağlanması için gelecek yıla kadar beklemeleri gerektiğine karar vermesinin ardından geldi.

İngiltere Dünya Kupası şampiyonu Steve ThompsonAralık 2020’de kendisine erken başlangıçlı demans teşhisi konulduğunu açıklayan Bay Z. de yasal işlem başlatanlar arasında yer alıyor.

Ragbi oynarken aldığı beyin hasarı nedeniyle hayatının nasıl “altüst olduğunu” açıklayan Galler’li eski forvet Alix Popham da bu akşam açıklanan listede yer alıyor.

226 eski oyuncuyu temsil eden hukuk firması Rylands Garth, Dünya Ragbi, İngiltere Rugby Futbol Birliği (RFU) ve Galler Ragbi Birliği (WRU) aleyhine açılan davada, bireysel davaların birlikte yönetilebileceği anlamına gelen GLO başvurusunda bulundu. ).

Davacılar iddia ediyor Üç yönetim organı, oyuncuların sağlık ve güvenliğini korumaya yönelik makul önlemleri uygulamaya koymada başarısız oldu.

Avukatları Susan Rodway, mahkeme dosyalarında sanıkların “kafaya alınan kümülatif beyin sarsıntısı veya yarı sarsıntılı darbeler nedeniyle uzun vadeli nörolojik komplikasyon olasılığını bilmeleri gerektiğini” söyledi.

Bu iddia edilen başarısızlığın motor nöron hastalığı, erken başlangıçlı demans, kronik travmatik ensefalopati, epilepsi ve Parkinson hastalığı gibi hastalıklara neden olduğu söyleniyor.

Oyuncuların kazanç kaybı ve gelecekteki bakım masrafları için dava açtığı bazı bireysel vakaların değerinin “on milyonlarca” sterline kadar çıkabileceğini de sözlerine ekledi.

World Rugby, RFU ve WRU Cuma günkü duruşmada davaların esasına değinmedi ancak iddiaları savunuyor.

Bu hafta başında yaptıkları ortak açıklamada, iddiaların tüm ayrıntılarını henüz almadıkları için dava hakkında yorum yapamayacaklarını veya oyuncularla iletişime geçemeyeceklerini belirtmişlerdi.

“Katılan oyuncuların, dinlediğimizi, önemsediğimizi ve sporun bir numaralı önceliği olarak oyuncu refahını savunmaya devam ettiğimizi bilmelerini istiyoruz” dediler.

“Oyuncular ve ebeveynler, rugby’nin bir temas sporu kadar güvenli olduğuna güvenebilirler. Oyuncuların refahı konusunda herhangi bir eylemde bulunurken, rugby her zaman en son bilime göre yönlendirilecektir.”

Ragbi birliği davası, aynı zamanda eski ragbi ligi ve futbolcularını da temsil eden Rylands Garth’ın açtığı üç benzer davadan biri.

Bu son dakika haberi güncelleniyor ve daha fazla ayrıntı kısa süre içinde yayınlanacak.

Tam versiyon için lütfen sayfayı yenileyin.

Son Dakika Haberleri uyarılarını akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden alabilirsiniz. Sky Haber Uygulaması. Ayrıca takip edebilirsiniz X’te @SkyNews veya bize abone olun Youtube kanalı En son haberleri takip etmek için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir