Galler’deki uzaylılar mı? Wrexham yakınlarındaki ‘parlak parlamaların’ olası nedeni, yerel spekülasyonların ardından enerji firması tarafından açıklandı | İngiltere Haberleri

“Tüm odayı aydınlatan” parlak ışık parlamaları, Kuzey Galler’de en az bir kişinin “uzaylıların” inmiş olabileceğini düşünmesine neden oldu.

Wrexham yakınlarındaki bir köy olan Ponciau’nun birçok sakini, Pazartesi akşamı üç parlak ışık parıltısına tanık olduklarını söyledi.

Kuzeydeki diğer yakın köylerdeki insanlar Galler flaşlara da tanık olmuştu.

Michelle Coe, Wrexham şehir merkezinin eteklerinde yaşıyor.

Sky News’e oturup televizyon izlediğini ve “gerçekten üç parlak flaşın tüm odayı aydınlattığını” söyledi.

“Geriye dönüp CCTV’ye baktığımızda ve insanların bu ışığı ve flaşı ne kadar uzakta ve geniş bir mesafeden gördüklerini gördüğümüzde gerçekten oldukça ürkütücüydü” diye ekledi.

Sosyal medyada parlak ışığa neyin sebep olabileceğine dair öneriler arasında havai fişekler veya patlayan bir pilon yer alıyordu.

Hatta bir kişi uzaylıların indiğini bile öne sürdü.

Bayan Coe, Cadılar Bayramı arifesinde olduğunu kısaca düşündüğünü ancak “düşündüğümüzde bunun ne olduğunu bilmediğimizi” söyledi.

“Kesinlikle biraz tuhaftı, gerçekten tuhaf bir şeyin gerçekleşmesiydi” diye ekledi.

Başka bir bölge sakini Sky News’e “parlak bir ışık” fark ettiğini ve başlangıçta bunun bir yıldırım çarpması olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Daha sonra “çok parlak iki ışık daha” gördü ancak pencerelerden dışarıyı “hiçbir şey göremedi”.

Başka bir sosyal medya kullanıcısına göre bazı araba alarmları çalıştırıldı ve bir diğeri “neredeyse çaylarını tüküreceklerini” söyledi.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Muhafazakar milletvekili ırkçı tacizden suçlu bulundu
Hırsızlar antika çalmak için müzenin zeminini kesti

Bir enerji şirketi, açıklamanın dünya dışı yaşamın gelişinden daha az ilgi çekici olduğunu söylüyor.

Scottish Power’ın bir sözcüsü şunları söyledi: “Eski yerel şebeke ile Johnstown arasındaki devre 30 Ekim’de devre dışı kaldı, bu da anlatılan flaşların nedenini açıklayabilir.

“Müşteri kesintisi yaşanmadı ve ağımızın dayanıklılığının devam etmesini sağlamak için iyileştirme çalışmaları tamamlandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir