Galler’deki çiftçilik önerilerinin önde gelen eleştirmeni Gareth Wyn Jones ‘ölüm tehditleri alıyor’ | İngiltere Haberleri

Galler hükümetinin kendi sektörü için yaptığı tartışmalı fon tekliflerine karşı kampanya yürüten bir çiftçi, ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Gareth Wyn Jones, vokalist bir muhalifti. yeni sübvansiyon planıson tehdidin kendisine ve ailesine yönelik “dördüncü veya beşinci” tehdit olduğunu söyledi.

“Siyasi inancınız ne olursa olsun, gündeminiz ne olursa olsun, insanları ve ailelerini hayatlarıyla tehdit etmenin adil olduğunu düşünmüyorum” dedi. X.

“Sanırım gerçekten biraz geri adım atmam gerekecek. Ailemi düşünmem gerekiyor.”

Conwy’den Bay Wyn Jones, Başbakanla görüşen çiftçiler arasındaydı Rishi Sunak Planlarla ilgili endişelerini dile getirmek için Cuma günü Llandudno’daki Galler Muhafazakar Konferansı dışında.

Resim:
Rishi Sunak, Galler Muhafazakarlar Konferansı dışında çiftçilerle konuşuyor. Resim: PA

Sürdürülebilir çiftçilik Plan, temel ödeme planının yerini alacak ve çiftçileri, hükümetin mali desteği karşılığında bir dizi çevresel hedefi karşılamaya zorlayacak.

Bunlardan biri çiftçilerin arazilerinin %10’una ağaç dikmesi zorunluluğudur.

Bu yalnızca koşulların izin verdiği araziler için geçerli olsa da çiftçi sendikaları bunun sektörün geleceği üzerindeki etkisi konusunda endişeli.

Birinci Bakan Mark Drakeford önerileri savundu ve çiftçilerin kamu finansmanıyla “ne yapacaklarına karar vermelerine” izin verilemeyeceğini söyledi.

Planlar hâlâ istişare sürecinden geçiyor ancak çiftçiler ülke genelinde gösteri yapıyor Galler son haftalarda dahil olmak üzere Ülkedeki bazı yollarda protestoları yavaşlatın.

Galler hükümetinin kırsal işler bakanının Wrexham’daki ofisinin önünde yapılan protesto sonrasında bir tutuklama gerçekleşti.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Kedi katili adam cinayetinden suçlu bulundu
İspanya’nın büyük kentinde çıkan yangında en az 10 kişi öldü

Politikacı ‘İngiliz karşıtı’ silah direği nedeniyle uzaklaştırılmayı önledi

Kuzey Galler Polisi sözcüsü, polisin “Bay Jones ve ailesine yönelik çevrimiçi tehdit raporlarından haberdar olduğunu” söyledi.

Polis, ailenin “soruşturmalarımız devam ederken memurlar tarafından desteklendiğini” söyledi.

Yetkililer, bilgisi olan herkesin iletişime geçmesini istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir